İspanyol Yönetmen Francisco Plaza’dan Kurban – El Segundo Nombre

Kurban – El Segundo Nombre

25 yaşındaki Daniella babası Thedore Logan’ın ölümünün ardından onun yaşamının son dönemini araştırmaya karar verir. Amacı uzun yıllar boyunca babasıyla ayrı kalmasının nedenlerini bulmak ve aklındaki cevaplanmamış sorulara cevap bulmaktır. Ancak araştırmaları babasının onun tanıdığı gibi biri olmadığı sonucunu verir. Babası Thedore acımasız, duygusuz ve tehlikeli bir adamdır.

Masumiyet duygusundan bir anda uyanan genç kadın bir anda karanlık ve acı gerçeklerle yüzyüze gelir. Hayatını artık entrika, ölüm ve kuşkuyla dolu bir ortam çevrelemiştir.

Kurban – El Segundo Nombre filminin yönetmeni genç İspanyol yönetmen Francisco Plaza. 1973 doğumlu yönetmen başarılı kısa film çalışmalarıyla tanınıyor. Plaza daha önce San Sebastian ve Brüksel’deki Canal Plus Kısa Film Festivalleri’nde ödüller kazanmıştı. Kurban – El Segundo Nombre yönetmen Plaza’nın ilk uzun metraj çalışması. Filmde Daniella karakterini İngiliz oyuncu Erica Prior canlandırıyor. Genç oyuncu TV ve reklam oyunculuğuyla tanınıyor. Filmin diğer karakterlerinden Peder Elias’ ise John O’Toole oynuyor. O’Toole daha önce Gangs of New York ve The General gibi filmlerde rol almıştı. İngiliz aktör Craig Stevenson ise Toby Harris’i oynuyor. Craig Stevenson’ı Braveheart ve Highlander gibi önemli filmlerden tanıyoruz. Filmde Trae Houlihan ve Denis Rafter de rol alıyorlar.

Yönetmen: Francisco Plaza
Oyuncular: Erica Prior, John O’Toole, Craig Stevenson, Trae Houlihan, Frank O’Sullivan, Birgit Bofarull, Toby Harper
Senaryo: Fernando Marías, Paco Plaza
Görüntü Yönetmeni: Pablo Rosso
Prodüksiyon Tasarımı: Lara Freire
Sanat Yönetmeni: Lara Freire
Kurgu: José Ramón Lorenzo Picado
Set Dekorasyonu: Pere Carreras
Müzik: Mikel Salas
Yapım Stüdyosu: Castelao Producciones
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 20 Haziran 2003

(web sinema)

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “İspanyol Yönetmen Francisco Plaza’dan Kurban – El Segundo Nombre”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Karşı Pencere – La Finestra di Fronte

Yönetmenlikte Ferzan Özpetek’in, oyunculukta Giovanna Mezzogiorno, Raoul Bova, Massimo Girotti, Filippo Nigro ve Serra Yılmaz’ın ayrı ayrı harikalar yarattığı bir...

Kapat