Kor – The Core / Dünyanın Merkezine Yolculuk

Kor - The Core

‘The Core’ gerilim ve komedi filmleriyle tanınan başarılı yönetmen Jon Amiel’in yeni filmi. Yönetmenin ilk bilimkurgu çalışması olan filmde dünyanın merkezini oluşturan çekirdeğe yapılan yolculuğun tehlikeli ve macera dolu öyküsü anlatılıyor.

‘The Core’da Aaron Eckhart, Hilary Swanki Bruce Greenwood ve Richard Jenkins başrolleri paylaşıyor. Filmin senaryosu ise tam dört kişinin imzasını taşıyor: Sean Balley, Cooper Layne, John Rogers ve Eric Bernt.

Dünyanın merkezinde yer alan çekirdek nedeni anlaşılamayan bir şekilde kendi ekseni etrafındaki dönüşünü yapamamaya başlamıştır. Bu durum dünyadaki elektromanyetik alanda bozulmaya neden olur ve dünya üzerindeki yaşamın sona ermesine varabilecek düzeyde doğal dengelerin bozulmasına yol açar.

Boston’da kalp pili ile yaşayan hastalar bu dengesizlikten etkilenerek ölürler. San Francisco’daki ünlü Golden Gate köprüsü aniden çöker ve yüzlerce insanın ölümüne neden olur. Olaydan etkilenerek uçma yeteneklerini kaybeden güvercinler Londra’daki Trafalgar Meydanı’nı işgal ederler. Roma’daki tarihi Colosseum oluşan ani elektriksel fırtınanın etkisiyle harabeye döner. Tüm bu olaylar dünyanın merkezine yolculuğu zorunlu hale getirecektir.

Yönetmen: Jon Amiel
Oyuncular: Aaron Eckhart, Hilary Swank, Delroy Lindo, Stanley Tucci, Bruce Greenwood, Tchéky Karyo
Senaryo: Cooper Layne, John Rogers
Görüntü Yönetmeni: John Lindley
Prodüksiyon Tasarımı: Philip Harrison
Sanat Yönetmeni: Andrew Neskoromny
Kostüm: Daniel J. Lester
Makyaj: Angelina P. Cameron
Set Dekorasyonu: Lin MacDonald
Müzik: Christopher Young
Yapım Stüdyosu: Paramount Pictures
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 4 Nisan 2003

(webci)

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Kor – The Core / Dünyanın Merkezine Yolculuk”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Avatar’ın 3 boyutlu kameraları Mars yolunda…

Tüm zamanların en çok izlenen filmi 'Avatar'ın yönetmeni James Cameron'un, NASA'yla birlikte gerçekleştireceği projeyle 3 boyutlu Mars filmine imza atacağı...

Kapat