Kirli Tatlı Şeyler – Dirty Pretty Things

Kirli Tatlı Şeyler - Dirty Pretty Things

Kirli Tatlı Şeyler’in konusu Londra’nın para kazanmak ve yaşamak için herşeyin hoşgörüldüğü bölgelerinde geçiyor. Türk kızı Şenay ile Nijeryalı Okwe Londra’nın West End bölgesinde aynı otelde çalışmaktadırlar. Otelde bell-boy olarak çalışan Okwe otelde bir ölüye rastlar. Okwe, Şenay ve Çinli bir eskort kız cinayetin sırrını çözmenin peşine düşerler.

Bu olay Okwe ve Şenay’ı birbirlerine daha çok yakınlaştırır. Cinayetten ne otelin sahibinin ne de polisin heberi vardır. Yaşamaları ise artık mucizelere kalmıştır.

Kirli Tatlı Şeyler Oscar adaylı yönetmen Stephen Frears’in yeni filmi. Filmde Şenay rolünde Audrey Tautou oynuyor. Audrey Tautou’nun yanında Chiwetel Ejiofor (Okwe), Sergi Lopez (Juan), Sophie Okonedo (Juliette) ve Benedict Wong (Guo Yi) başrolleri paylaşıyorlar. İki farklı yüze sahip olan Londra’nın çağdaş bir hikayesini konu edinen film Toronto Film Festivali’nin favorilerinden biri. Film Londra’nın parıltılı yüzüyle birlikte ona tezat oluşturan karanlık ve tehlikeli yüzünü beyazperdeye aktaran başarılı bir toplumsal içerik de taşıyor.

Yönetmen: Stephen Frears
Oyuncular: Chjwetel Ejiofor, Sergi Lopez, Sophie Okonedo, Audrey Tautou, Benedict Wong
Senaryo: Stephen Knight
Görüntü Yönetmeni: Chris Menges
Prodüksiyon Tasarımı: Hugo Luczyc-Wyhowski
Kurgu: Mick Audsley
Sanat Yönetmeni: Rebecca Holmes
Set Dekorasyonu: Linda Wilson
Kostüm: Odile Dicks-Mireaux
Müzik: Nathan Larson
Yapım Stüdyosu: Miramax Films
Türkiye Dağıtımı: A & P Filmcilik
Gösterim tarihi: 19 Eylül 2003

(webci sinema)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Kirli Tatlı Şeyler – Dirty Pretty Things”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Tez – Thesis – İspanya Sineması – Alejandro Amenabar

İspanyol Yönetmen Alejandro Amenabar'ın yeni çalışması Tez vizyona girdi. Başarılı yönetmen daha önce The Others ve Open Your Eyes filmleriyle...

Kapat