Kariyer: Ofiste şık gösterecek kıyafetler ve giysi seçimi

Kariyer İşyerinde Şık OlmakOfiste şık görünmek için bütçenizi çok fazla zorlamaya gerek yok! Gardırobunuzda zaten var olan kıyafetleri doğru ve birbirleriyle uyumlu kullanmayı bilmeniz şık gözükmek için yeter de artar bile…

Çalışan bir kadınsanız ve evde de sorumluluklarınız varsa, her zaman bakımlı görünmeyi başarmak zor olabilir. Ancak iş yaşamının ve ofis ortamının bahane kabul etmediğini de hepimiz biliriz. Çalışma ortamınıza her zaman iyi görünmek ve bakımlı olmak zorundasınız. Fazla vakit ve nakit harcamadan ofiste bakımlı görünmek o kadar da zor değil aslında. Gardrobunuzu keşfetmelisiniz öncelikle…

Elinizdeki giysileri iyi değerlendirirseniz hem modayı yakalayabilir hem de geniş bir gardıroba sahip olabilirsiniz. Bütçeyi fazla zorlamadan şıklığınızla iş yerinde göz kamaştırmak istiyorsanız işte size birkaç öneri:

Bir pantolon, bir gömlek!
Gardırobunuzda her zaman temiz bir beyaz gömlek ve siyah bir kumaş pantolon bulundurmak yararlı olacaktır. Siyah pantolon her ortamda, her kıyafetle uyum sağlayacaktır. Siyah pantolonla herhangi bir gömlek, bir bluz ya da merserize bir kazak bir arada giyilebilir. Şık olmak isteyenler aklında tutsun: kalın kemerler ve kısa hırkalar da siyah pantolon ile uyum sağlayabilecek şık unsurlar olacaktır.

Etek, pantolon veya kotların üzerine giyilecek beyaz gömlek hem klasik hem de spor bir görünüm kazandırır. Beyaz gömlek yüksek belli siyah pantolonla ya da kalem eteklerle giyilirse modayı takip ediyor izlenimi yaratılacaktır.

Çok düşük belli ve dar pantolonların ve dikkat çeken mini eteklerin işyeri ortamına her zaman uymayacağını akılda tutmak gerek.

Ayakkabı seçimi
Ayakkabılar için dikkat edilmesi gereken en önemli konu her zaman boyalı ve temiz olmasını sağlamak. Ofis ortamında fazla topuklu, seksi ve iddialı ayakkabı modellerinden kaçınmak gerek. Ayakkabı alırken kaliteli olmasına dikkat etmek çok önemli. Az sayıda da olsa kaliteli ayakkabılara sahip olmak temel felsefeniz olmalı. Ayakkabının kıyafeti tamamlayan çok önemli bir unsur olduğunu unutmamak gerek.

Joker parça: Siyah elbise
Ofiste çalışan bir kadının elbise kolleksiyonunda her zaman klasik kesimli, diz altı, siyah kolsuz bir elbise bulunmalı. Aynı siyah elbiseyi değişik kıyafetlerle bir arada giymek mümkün. Örneğin bele oturan bir ceketle, ince bir hırkayla ya da işlemeli bir şalla iyi uyum gösterecektir. Gündüz ofiste geçirilen çalışma saatlerinde ya da akşam iş yemeklerinde… (webci)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Kariyer: Ofiste şık gösterecek kıyafetler ve giysi seçimi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Bonus Card’dan Boyner mağazalarına 6 taksit kampanyası

Bonus Card'ın Boyner mağazalarına başlattığı 6 taksit kampanyası 30 haziran tarihine kadar devam edecek. Bu süre içerisinde Bonus Card kullanarak...

Kapat