Fransız Sinema Filmleri – Herkes Kendi Yolunda – Bon Voyage

Herkes Kendi Yolunda - Bon Voyage2. Dünya Savaşı’nın kritik günlerinin yaşandığı dönemlerde geçen Herkes Kendi Yolunda başarılı bir Fransız sinema filmi. Fransa’nın savaşı kaybetmekte olduğu ve zor günler yaşadığı 1940 yılının Haziran ayında geçen film yolları birbirleriyle kesişen insanların hayatını konu alıyor. 2. Dünya Savaşı Fransa’sını merak edenler için de ilginç görüntüler içeren film son dönem Fransız sinema filmleri arasında ön plana çıkıyor.

Fransız sinema filmleri ülkemizde her zaman ilgi gördü. Türkiye’de gösterime girien en son son Fransız filmi olan Bon Voyage romantik bir aksiyon filmi. Siyasi entrikaları da konu olan filmin ana teması Bordeaux’daki Splendide Otel’de geçiyor. Otel Fransa’nın politik ve toplumsal hayatına bakanlar, gazeteciler, burjuvalar tarafından tercih edilmektedir. Kibar fahişeler ve ajanlar da otelin vazgeçilmezlerindendir. Filmin kahramanı olan genç adam hayatında bir seçim yapmak zorundadır.

Bon Voyage filminin yönetmeni Fransız sinema sektörünün ünlü yönetmenlerinden biri olan Jean-Paul Rappeneau.

Filmde rol alan başarılı Fransız sinema oyuncuları ve filmde aldıkları roller ise şunlar: Isabelle Adjani ‘Viviane’, Gérard Depardieu ‘Beaufort’, Virginie Ledoyen ‘Camille’, Yvan Attal ‘Raoul’, Grégori Derangere ‘Frédérick’, Peter Coyote ‘Alex Winkler’, Jean-Marc Stehlé Kolopski, Aurore Clément ‘Jackqueline de Lusse’, Xavier de Guillebon ‘Brémond’ (özel kalem müdürü), Edith Scob ‘Madame Arbesault’ ve Michel Vuillermoz da ‘Mösyö Girard’. Eylül ayında vizyona giren Fransız filminin senaryosu Jean-Paul Rappenau ve Patrick Modiano’ya ait.

Yönetmen: Jean-Paul Rappeneau
Oyuncular: Isabelle Adjani, Gérard Depardieu, Virginie Ledoyen, Yvan Attal, Grégori Derangère, Peter Coyote, Jean-Marc Stehlé
Senaryo: Jean-Paul Rappeneau, Patrick Modiano
Görüntü Yönetmeni: Thierry Arbogast
Prodüksiyon Tasarımı: Jacques Rouxel
Kurgu: Maryline Monthieux
Kostüm: Catherine Leterrier
Müzik: Gabriel Yared
Yapım Stüdyosu: Sony Pictures Classics
Türkiye Dağıtımcısı Firma: Umut Sanat Filmcilik
Sinema Gösterim Tarihi: 19 Eylül 2003

(web sinema)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Fransız Sinema Filmleri – Herkes Kendi Yolunda – Bon Voyage”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Hayalet Gemi – Ghost Ship: Bir Gemi Batış Öyküsü

Hayalet Gemi - Ghost Ship büyük oranda görsel efekt uzmanı Steve Beck'in başarılı çalışmasıyla ortaya çıkmış bir yapım. Beck 2001...

Kapat