Hayalet Gemi – Ghost Ship: Bir Gemi Batış Öyküsü

Hayalet Gemi - Ghost Ship

Hayalet Gemi – Ghost Ship büyük oranda görsel efekt uzmanı Steve Beck’in başarılı çalışmasıyla ortaya çıkmış bir yapım. Beck 2001 yapımı ilk filmi ’13 Hayalet’teki görsel efekt çalışmasıyla dikkatleri üzerinde toplamıştı. Hayalet Gemi – Ghost Ship’de bir gemi kurtarma ekibinin Bering Denizi açıklarında yaşadıkları korku ve gerilim dolu anlar konu ediliyor. Gabriel Byrne, Julianna Margulies ve Ron Eldard filmin başrol oyuncuları olarak karşımıza çıkıyor.

Dev transatlantik Antonia Graza 1954 yılında inşa edilir ve İtalyan Denizyollarının gururu olur. Modern ve sofistike bir tasarımı olan dev gemi kendisiyle yolculuk yapanlara sınırsız lüks ve konfor sunmaktadır. Antonia Graza 1962 ilkbaharında Amerika seferine başlar. Gemideki yolcular bunun son yolculukları olduğundan habersizdirler. Gemi Labrador açıklarında kaybolur ve gemiden bir daha haber alınamaz.

Antonia Graza batışından 40 yıl sonra Arctic Warrior adlı bir römorkördeki kurtarma ekibi tarafından Bering Boğazı açıklarında bulunur. Uluslararası deniz kanunları terkedilmiş olan gemilerin mülkiyetini onları bulanlara verdiği için ekip gemiyi karaya çekmeye karar verir. Ancak geminin üzerindeki lanet bu kez kurtarma ekibinin üzerine çökecektir.

Yönetmen: Steve Beck
Oyuncular: Julianna Margulies, Ron Eldard, Desmond Harrington, Isaiah Washington, Gabriel Byrne
Senaryo: Mark Hanlon & Mark Hanlon
Görüntü Yönetmeni: Gale Tattersall
Prodüksiyon Tasarımı: Graham ‘Grace’ Walker
Sanat Yönetmeni: Richard Hobbs
Kostüm: Margot Wilson
Makyaj: Nikki Gooley
Set Dekorasyonu: Beverley Dunn
Müzik: John Frizzell
Yapım Stüdyosu: Warner Bros. Pictures
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 24 Ocak 2003

(web sinema)

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Hayalet Gemi – Ghost Ship: Bir Gemi Batış Öyküsü”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Tomb Raider: Yaşamın Kaynağı – Tomb Raider: The Cradle of Life

Angelina Jolie Tom Raider serisinin kadın kahramanı Lara Croft rolünde tekrar sinemaseverlerle buluşuyor. Dünyanın en tehlikeli kadını Lara Croft'un maceraları...

Kapat