Hafta sonunda hepsi yabancı, 6 yeni film…

30 Nisan Filmleri

Bu haftasonunu sinema salonlarında değerlendirmek isteyenler için 6 yeni film gösterime girdi. Bu haftanın en dikkat çekici özelliği, gösterime giren yeni filmler arasında hiçbir Türk filminin yer almaması… Geçen aylarda Türk filmlerine alışanlar, yaz döneminin başlamasıyla birlikte yeniden yabancı filmlere dönüş yapacaklar.

Beni Unutma – Remember Me

Tyler’ın kardeşi intihar etmiş ve bu olaydan sonra anne ve babasının ilişkileri kopmuştur. Ally ise annesinin öldürülmesine tanık olmuştur. Bu iki acı olay iki insanı birleştirir. Filmin yönetmeni Alan Coulter, başrollerde ise Robert Pattinson, Emilie de Ravin, Pierce Brosnan oynuyor.

Kıyamet Melekleri – Legion

Çok fazla insanın geçmediği bir yol üzerinde lokanta işleten Bob Hanson ve ortağı Percy dünyada yaşananlardan habersizdirler.

Aşk Çeşmesi – When in Rome

Beth’in aşk hayatı iyi gitmemektedir. Beth ablasının düğünü için New York’tan Roma’ya uçar. Roma’daki Aşk Çeşmesi’nde karşılaşacağı dört genç hayatını değiştirecektir. Filmin yönetmeni Mark Steven Johnson, filmin başrollerinde Kristen Bell, Josh Duhamel, Danny DeVito, Jon Heder, Will Arnett yer alıyor.

Yeşil Bölge – Green Zone

Roy Miller Amerkan ordusunda astsubaydır ve Irak’ta gizlenen silahları bulmak için denizaşırı göreve gönderilir. Hareketli sahneleriyle dikkat çeken filmin yönetmeni Paul Greengrass, başrolleri ise Matt Damon ve Amy Ryans paylaşıyor.

Parlak Yıldız – Bright Star

Film İngiliz edebiyatının önemli isimlerinden biri olan Keats’in hayatının son yıllarını anlatıyor. Filmin yönetmeni Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan tek kadın yönetmen olan Jane Campion.

Beyaz Bant – White Ribbon

Film Birinci Dünya Savaşı başlamadan önce Almanya’nın Protestan ağırlıklı kuzey bölgesindeki bir köyde yaşayan sıradan insanların birbirleriyle olan ilişkilerini anlatıyor.

(webci sinema)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Hafta sonunda hepsi yabancı, 6 yeni film…”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Kariyer: Ofiste şık gösterecek kıyafetler ve giysi seçimi

Ofiste şık görünmek için bütçenizi çok fazla zorlamaya gerek yok! Gardırobunuzda zaten var olan kıyafetleri doğru ve birbirleriyle uyumlu kullanmayı...

Kapat