İstanbul’un Fethi Konulu Fetih 1453’ün çekimleri devam ediyor

Fetih 1453 filmi

Fetih 1453 filminin çekimleri tüm hızıyla devam ediyor. Filmin standartları Hollywood’dan aşağı kalmayacak düzeyde. Hollywood filmlerini aratmayacak etkileyici prodüksiyonuyla izleyicinin karşısına çıkacak olan Fetih 1453 bugüne kadar Türkiye’de gerçekleştirilen en iddialı yapımlardan biri. Filmde Fatih Sultan Mehmet devrinin ve Bizans’ta yaşanan hayatın tüm ayrıntılarına dikkat ediliyor.

Filmin senaryosu ve çekimlerinde Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethini en gerçek haliyle beyazperdeye taşımak amaçlandı. Fetih 1453 teknolojinin son nimetlerinden yararlanırken, devri doğru ve gerçekçi şekilde yansıtacak dekor ve kostümlerle simema seyircisinin karşısına çıkacak. Türk sinemasının en önemli tarihi prodüksiyonlarından biri olan Fetih 1453 filminin prodüksionunda sanal gerçeklik teknolojisine 2 milyon dolar bütçe ayrıldı. Bilgisayar teknolojisinin ve çağdaş çekim tekniklerinin en üst düzeyde kullanıldığı film, görsel açıdan bugüne kadar Türkiye’de yapılan en görkemli filmi olmaya aday.

Fetih 1453’ün gösterim tarihi ve filmin dağıtımcısı henüz açıklanmadı. Fetih 1453 2010 – 2011 sinema sezonunun en iddialı Türk filmlerinden birisi olacak.

Yönetmen: Faruk Aksoy
Senaryo: Attila Engin
Yapımcı: Faruk Aksoy
Sanal Gerçekçilik: Hamit Keleş
Yapı Tasarımı: Doç. Dr. Gülgün Köroğlu (Mimar Sinan Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Bizans Tarihi Uzmanı), Massimo Farinelli (Bizans Mimarisi Danışmanı)
Kostüm Tasarımı: Em. Doç. Dr. Hülya Tezcan (Topkapı Sarayı Müzesi Padişah Elbiseleri ve Kumaşlar Bölümü Uzmanı), Canan Göknil (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tiyatroları)
Dövüş Koreografı ve 2. Yönetmen: Nick Gillard
Senaryo Editörü: Faruk Aksoy, İrfan Saruhan
(webci)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “İstanbul’un Fethi Konulu Fetih 1453’ün çekimleri devam ediyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Kredi kartı faizi düştü, borçlular arttı

Merkez Bankası'dan yapılan açıklamada kredi kartı işlemlerinde uygulanan azami akdi faiz oranı TL için yüzde 3.26'dan 2,80'e düşürüldüğü bildirilmişti. Aynı...

Kapat