Facebook Beğen Tuşu Google’ın Başını Ağrıtacak – İnternet Yeniden Şekilleniyor

Facebook - GoogleFacebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, internetin yapısının kısa süre içinde değişeceğini ve kullacının ön plana çıkacağını vurguladı. Facebook’ta yer alan Beğen butonunun tüm internetin yapısını değiştireceğini iddia eden genç iş adamı internette kişiselliğin daha ön plana çıkacağını belirtti.

İnternetin geleceği nasıl olacak? Facebook’un kurucusu Zuckerberg Google’a meydan okuyarak, yeni dönemde kullanıcıyı dışlayan eski tip internet anlayışının geride kalacağını söyledi. BBC’ye konuşan Mark Zuckerberg geçmişteki internet anlayışının internet kullacılarının arkadaşlarıyla beraber hareket etmesine uygun olarak tasarlanmadığını, bunun da çağdaş anlayışı olan Facebook’u ön plana çıkardığını anlattı.

Facebook’un yeni buluşu olan “Beğen” butonunun kısa sürede diğer internet siteleri tarafından sıkça kullanılacağı ve rakiplerinin Facebook’u izleyecek yöntemler geliştireceği tahmin ediliyor. İnternetin gittikçe sosyal medya yönüyle ön plana çıktığını vurgulayan Zuckerberg şirketine ve sosyal ağ sitesine çok güveniyor. Facebook’un kısa zaman sonra Amerikan Teknoloji Borsası Nasdaq’a kaydolması bekleniyor. Bunun Facebook’un kurucusu iş adamını dünyanın en genç milyarderi yapacağı söyleniyor. Facebook sosyal medya alanında uzun yıllar liderliğini sürdürecek gibi gözükürken iletişime önem veren yapısı internetin geleceğini şekillendirecek yorumları yapılıyor. İnternetin geleceğinde klasik arama motoru anlayışıyla kullanıcının aktif olarak yer aldığı sosyal medyanın bütünleşeceği konuşuluyor. Bu da arama motorlarını kişisel tercihlere saygı duyan ve onları takip eden bir niteliğe büründürecek.(webci)

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Facebook Beğen Tuşu Google’ın Başını Ağrıtacak – İnternet Yeniden Şekilleniyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Seyirci sinemalardan neden çekiliyor?

Geride bıraktığımız 30 Nisan hafta sonuna ait seyirci - hasılat raporları, görmezden gelinmeye çalışılan bir gerçeği ortaya çıkarttı. 30 Nisan...

Kapat