Eskişehir’in artık bir aşk adası var

Eskişehir Aşk AdasıEskişehir Büyükşehir Belediyesi Porsuk Çayı’nda aşk adası oluşturdu. Adanın ismi ‘Şehr-i Aşk’ konuldu. Aşk, sevgi ve dostluğun simgesi olarak düşünülen adanın açılışı İstanbul’dan gelen ünlü sanatçıların da katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen bazı çiftlerin nikahlarını tazeleyerek belge verdi. Adanın açılışına katılanlar arasında DSP Genel Başkanı Masum Türker de vardı.

‘Şehr-i Aşk Eskişehir’ fikrinin altında Eskişehir’in aşkla ve sevgiyle özdeşleşmesi hedefi yatıyor. Eskişehir’in sevgi ve aşk adası ‘Şehr-i Aşk’ Porsuk Çayı’nda oluşturuldu. Aşk adasının açılışına İstanbul’dan yola çıkan özel bir trenle gelen ünlü isimler arasında Aysun – Ali Kocatepe, Ayça Bingöl – Ali Altuğ, Yalım Eralp, Aylin – Gökhan Kırdar, Ebru Cündübeyoğlu – Güçlü Mete, Göksel Kortay, Gül – Ekrem Bora, Gülsen Tuncer-Engin Ayça, Gürbüz – İlhami Atalay, Haldun Dormen, Osman Şengezer, Ebru – Levent Üzümcü, Nevra – Metin Serezli, Hayrettin Karaca, Mustafa Alabora, Müge – Serdar Denktaş, Nedret Güvenç – Okan Bilgütay, Nur – Murat Aysan, Pınar Öğün – Mehmet Alabora, Suna – Erol Keskin, Suzan – Aydın Boysan ile Vahide – Altan Gördüm de bulunuyor. İstanbul’dan gelen ünlü konuklar Eskişehir Garı’nda Bando Es-Es grubu tarafından karşılandı. Garda gerçekleşen karşılama töreninde dans gösterileri de gerçekleştirildi.

Şehr-i Aşk Adası fikrinin temeli mezarının Eskişehir’de olduğuna inanılan Yunus Emre’nin aşk ve sevgi felsefesi yatıyor. Birbirini ve insanları seven herkesin buluşma noktası olarak düşünülen aşk adası Yunus Emre’nin dizelerinden ilham alarak hayata geçirildi. Şehr-i Aşk adası şehirdeki gençler arasında ‘Sevgililer Adası’ olarak da isimlendirilmeye başladı.

(webci)

Tags : , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Eskişehir’in artık bir aşk adası var”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Hyundai cep telefonları CS16 ve W11 modelleri Türkiye’de kaça satılacak

Hyundai cep telefonları 24 Mayıs tarihinde Türkiye'de satılmaya başlayacak. Hyundai Electronics Türkiye cep telefonu pazarında liderlerden biri olmayı hedefliyor. Hyundai...

Kapat