Çevreci Kısa Film Yarışması: Doğa Geri Almadan

Doğa Geri Almadan Kısa Film YarışmasıYeşil Bilgi Platformu, “Doğa Geri Almadan” konseptinden hareketle, yaşanabilir bir dünya için sınırlı doğal kaynaklar henüz tükenmeden yapılabilecek çok şey olduğunu, sinemanın diliyle anlatabilmek amacıyla, bu kez, “kısa çevre filmleri” yarışması düzenliyor. Başvuruların 24 Mayıs 2010 tarihine kadar devam edeceği yarışmanın Seçici Kurulu’nda, jüri üyesi olarak, çeşitli alanlarda önemli görev yapan fikir liderlerinin yanı sıra, sinema sektöründen sivil toplum kuruluşlarına kadar değerli isimler yer alıyor.

Çevre bilincini toplumun geniş kesimlerine yaymak amacıyla düzenlenen Çevreci Kısa Film yarışması toplumda çevre bilincini sağlamayı hedefliyor. Bu amaçla 2008 yılında Koç Bilgi Grubu önderliğinde kurulan Yeşil Bilgi Platformu, faaliyetleriyle çevre sorunlarına dikkat çekmeye ve kamuoyu yaratmaya çalışıyor.

“Doğa Geri Almadan” temel sloganı çerçevesinde, yaşanabilir bir dünya için sınırlı doğal kaynakların doğru şekilde kullanılması vurgusu yapmak isteyen Platform 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası nedeniyle konuyu gündeme taşımayı hedefliyor. Doğal kaynaklar tükenmeden yapılabilecek bir şeyler olduğunu sinema diliyle anlatmayı amaçlayan Çevreci Kısa Film Yarışması için başvurular başladı. Başvurular 24 Mayıs 2010’a kadar devam edecek. Yarışmanın jürisi tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından finale kalan eserler, Platform’un web sitesinde halk oylamasına sunulacak. Haziran ayında gerçekleştirilecek olan törenle yarışmada ödül alan eseler açıklanacak. Yarışmada birinci olan eser 3.000 TL ödül kazanırken, ikinci esere 2.000 TL, üçüncü esere ise 1.000 TL para ödülü verilecek. (webci)

Tags : , , ,

0 thoughts on “Çevreci Kısa Film Yarışması: Doğa Geri Almadan”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Ömerçip: Zeki Alasya, Mehmet Ali Erbil ve Aşkın Nur Yengi bir arada

Ömerçip eski Türk filmlerinde kullanılan klişeleri mizahi olarak ön plana çıkaran absürd bir komedi olarak sinema salonlarına gelmeye hazırlanıyor. Filmin...

Kapat