Avatar’ın 3 boyutlu kameraları Mars yolunda…

Avatar ve Mars yolculuğu

Tüm zamanların en çok izlenen filmi ‘Avatar’ın yönetmeni James Cameron’un, NASA’yla birlikte gerçekleştireceği projeyle 3 boyutlu Mars filmine imza atacağı açıklandı.

Amerikan uzay kurumu NASA, Mars’a gönderilecek tekerlekli robota 3 boyutlu kamera eklenmesi için Avatar filminin yönetmeni James Cameron’dan yardım alacak.

NASA Başkanı Charles Bolden, Mars’a gelecek yıl gönderilecek yeni Rover Curiosity adlı uzay aracına, yüksek çözünürlüklü 3 boyutlu renkli film kullanan stereoskopik kameralar takılacağını, böylelikle uzay çalışmalarının destekleyeceğini ve kamuoyunu heyecanlandıracağını bildirdi.

James Cameron’un önerisi üzerine robot için başta satın aldığı normal kameralardan vazgeçen NASA, 1,5 milyar dolarlık bu projenin parçası olarak 3 boyutlu kameralar için onay verdi.

3 boyutlu kameranın kum fırtınaları gibi dramatik görüntüleri daha iyi kaydedeceğini düşünen 55 yaşındaki yönetmen Cameron, projenin bir parçası olmanın heyecan verici olduğunu söyledi.

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Avatar’ın 3 boyutlu kameraları Mars yolunda…”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Hasat – Slash – Güney Afrika Sineması’ndan Bir Film

Hiç Güney Afrika yapımı bir film izlediniz mi? Hasat / Slash izlemeye pek alışık olmadığımız Güney Afrika sinemasından bir film....

Kapat