Türk Korku Filmi Cehennem Beyazperdeye Geliyor

Cehennem Filmi‘Türkiye’de çekilmiş bir korku filmi var mı?’ ya da ‘Türkiye’de neden korku filmi çekilmez’ diyenlerin arayışlarına Türk yapımı korku filmi Cehennem son veriyor. Türkiye’deki bir boşluk daha dolduruldu ve ilk 3 boyutlu korku filminin çekimleri gerçekleştirildi. Cehennem’in yönetmenliğini Biray Dalkıran yapıyor. Filmin başrollerinde ise Ogün Kaptanoğlu, Serhan Süsler, Melis Türk ve Pelin Eriş rol alıyor.

Türkiye’de korku filmi tiryakilerinin sayısı az değil. Buna rağmen Türk sinemasında Yeşilçam döneminden bile ender korku filmi denemeleri yapıldı. Bazıları da yeterli efektler kullanılamadığı için zaman zaman alay konusu oldu. Bazı Türk korku filmleri ise özgün bir yapım olmaktan çok iş yapmış yabancı korku filmlerinin yerli versiyonu olarak ortaya çıktılar. Bu filmler korku filmi sevenlerin beklentilerini karşılayamadı.

Tamamen özgün ve bir korku filminden beklenen tüm teknik unsurları taşıyan Cehennem’de İspanyol ve Türk ekipler birlikte çalıştılar. cehennem Hayalet Filmevi tarafından gerçekleştirilen bir yapım. Cehennem’in post prodüksiyon işlemleri ise 35mm tarafından hayata geçirilecek. Filmin 5 Kasım tarihinde sinema seyircisiyle buluşması planlanıyor. Cehennem’den yüksek bir başarı, seyirci sayısı ve gişe hasılatı bekleniyor.

(webci)

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Türk Korku Filmi Cehennem Beyazperdeye Geliyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Sekreter – Secretary

Sekreter - Secretary 2002 Sundance Film Festivali’nde jüri özel ödülü alan bir yapım. Fimin ödülü Özgün Senaryo dalında geldi. Sekreter...

Kapat