Hollywood Polisleri – Hollywood Homicide

Hollywood Polisleri - Hollywood Homicide

Hollywood’da, merminizle bir numaraysanız, devreye polisler girer.

Revolution Studios hızlı tempolu aksiyon komedi “Hollywood Homicide / Hollywood Polisleri”ni sunar. Ron Shelton’ın (Bull Durham, White Men Can’t Jump) yönetmenliğini üstlendiği filmde başrollerini Harrison Ford ile Josh Hartnett paylaşıyorlar.

Harrison Ford, bıkkın ama başladığı işin peşini bırakmayan usta dedektif Joe Gavilan’ı canlandırıyor. Mesleki yaşamının zirvesinde olmasına karşın, Gavilan’ın kişisel yaşamı hızla dağılmaktadır. Ortağı K.C. Calden ise (Josh Hartnett) soruşturmasını yürüttükleri mafya usulü büyük cinayetten çok, ek işleriyle ilgilenmektedir: Yoga hocalığı ve aktörlük.

Mavi gökyüzü, palmiye ağaçları ve ölü bedenlerin dünyasına hoşgeldiniz. Revolution Studios, bir Pitt/Shelton yapımı olan, Columbia Pictures’ın dağıtımını üstlendiği “Hollywood Homicide / Hollywood Polisleri”ni sunar. Harrison Ford ile Josh Hartnett’in başrollerini üstlendikleri filmin diğer oyuncuları ise şöyle: Lena Olin, Bruce Greenwood, Isaiah Washington, Lolita Davidovich, Keith David, Master P ve Lou Diamond Phillips ile Dwight Yoakam ve Martin Landau.

Yönetmenliğini Ron Shelton’ın yaptığı “Hollywood Homicide/Hollywood Polisleri”nin yapımcılığını Lou Pitt ve Ron Shelton üstlendi. Robert Souza ile Ron Shelton’ın yazdığı filmde Joe Roth ve David Lester yardımcı yapımcı olarak görev aldılar. Filmin görüntü yönetmenliği Barry Peterson, yapım tasarımı Jim Bissell, kurgu Paul Seydor A.C.E., kostüm tasarımı ise Bernie Pollack imzasını taşıyor. Müziğini Alex Wurman’ın yaptığı filmin müzik süpervizörleri ise Dawn Solér ve Kathy Nelson.

Çok ufakken yakınlarınızdan birini kahraman olarak gördüğünüz zamanları hatırlıyorsunuzdur, hani muhteşem olduğunu, hiç yanlış yapmayacağını düşündüğünüz zamanlar. Sonra büyürsünüz ve ortada çok da muhteşem bir durum olmadığını fakedersiniz, sizden çok da farklı değildir. İşte Harrison Ford da böyle bir şeyler hatırlatıyor artık bize. Bir zamanlar Han Solo’ydu, Indiana Jones’du, beyazperdenin en sıkı adamıydı, şimdiyse en fazla Calista Flockhart’ın sevgilisi. Bu hafta bir beğendiğimiz, bir de beğenmediğimiz film var ve bilin bakalım Hollywood Homicide hangisi?

Sevimli Anne Hache ile oynadığı romantik komedi “6 Days 7 Nights”da yeterince kötüydü. Ama uslandı mı, hayır. Bir romantik deneme daha yapma gafletinde bulundu ve içinizi bayıltacak derecede sıkıcı “Random Hearts”ı çekti. Bu da yetmedi, “K-19”da Rus aksanıyla konuştu. Sadece “Indiana Jones 4”ü çekip köşesine çekilse ne olurdu sanki?

Hollywood Homicide, yeni jenerasyonun “Lethal Weapon”u olma niyetinde, ama bir farkla, sevimli karakterleri ve heyecan dolu aksiyon sahneleri eksik. İzlerken kendimizi esnerken yakaladığımız “Lethal Weapon 4” bile bundan daha iyiydi.

Film, Hollywood’da çalışan iki cinayet masası dedektifi Joe Gavilan (Harrison Ford) ve K.C. Calden (Josh Hartnett) hakkında. Birbirinden acaip farklı olan iki polisin tek ortak noktası polislikten başka bir şeyler de yapmak istemeleri. Gavilan’ın pek de kazançlı olmayan bir emlakçılık kariyeri var, Calden da aktör olmak isteyen bir yoga hocası. Bir gece kulübündeki olağan cinayet, onları rap müzik endüstrisindeki çarpıklıklarla yüzleşmeye zorluyor ve sonu gelmez macera başlıyor.

Yönetmen: Ron Shelton
Oyuncular: Harrison Ford, Josh Hartnett, Martin Landau, Lolita Davidovich, Eric Idle, Robert Wagner, Dwight Yoakam
Senaryo: Ron Shelton, Robert Souza
Görüntü Yönetmeni: Barry Peterson
Prodüksiyon Tasarımı: James D. Bissell
Sanat Yönetmeni: Christa Munro
Kostüm: Bernie Pollack
Set Dekorasyonu: Jan Pascale
Müzik: Alex Wurman
Yapım Stüdyosu: Columbia Pictures
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 26 Eylül 2003

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Hollywood Polisleri – Hollywood Homicide”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Günahların Bekçisi – The Sin Eater

Yüzyıllardır Kilise içinde gizli bir tarikat süregelmektedir. Açıklanamayan bir seri cinayetlerin ardından dönek bir papaz (Heath Ledger) kendisini karmaşık ve...

Kapat