Günah – El Crimen del Padre Amaro – Bir Rahibin Masum Aşkı

Günah - El Crimen del Padre Amaro

Amaro göreve yeni atanan genç bir rahiptir. Eğitime Roma’ya gitmesi kararlaştırılan Amaro çalışkanlığı ve piskoposla yakın ilişkileri ile dikkat çekmektedir. Piskopos, Amaro’nun deneyim kazanması istemektedir ve Roma’ya gitmeden önce Amaro’yu Peder Benito nezaretinde Los Reyes’e gönderir.

Amaro Los Reyes kasabasında masum ve dindar bir genç kız olan Amelia ile tanışır. İki genç arasında duygusal bir bağ oluşur ve birbirlerine aşık olurlar. Amelia Los Reyes’in en büyük lokantasının sahibi olan Sanjuanera’nın kızıdır. Sanjuanera Peder Benito’nun uzun zamandır sevgilisidir. Genç rahip Amaro, kilisede yaptığı bakir kalma yemini ile aşkı arasında tercih yapamaz. Ancak onun masum aşkı kilise içindeki yolsuzluklar ve iktidar mücadeleleri içinde çok günahsız kalacaktır.

Günah ilk olarak 2003 İstanbul Film Festivali’nde gösterilerek Türkiye’deki sinemaseverlerle buluşmuştu. Film Meksika – İspanya – Arjantin – Fransa ortak yapımı olarak gerçekleştirildi. Günah’ın yönetmeni ise Carlos Carrera. Film tutucu dini çevrelerden eleştiriler aldı, aynı zamanda Meksika’da gişe rekorları kırarak tüm zamanların en çok izlenen filmi oldu.

Filmin oyuncuları arasında Rahip Amaro’yu canlandıran Gael García Bernal, Peder Benito Díaz’ı oynayan Sancho Gracia, Amelia’yı beyazperdeye taşıyan Ana Claudia Talancón var. Filmin diğer önemli oyuncuları ise Damián Alcázar, Angélica Aragón, Luisa Huertas, Ernesto Gómez Cruz, Gastón Melo ve Andrés Montiel. Günah’ın senaryosu ise Vicente Leñero ve Eça de Queirós’a ait.

Yönetmen: Carlos Carrera
Oyuncular: Gael García Bernal, Sancho Gracia, Ana Claudia Talancón, Damián Alcázar, Natasha Perez
Senaryo: Vicente Leñero
Görüntü Yönetmeni: Guillermo Granillo
Prodüksiyon Tasarımı: William Cruse
Kurgu: Óscar Figueroa
Sanat Yönetmeni: Carmen Giménez Cacho
Set Dekorasyonu: Ivonne Fuentes
Kostüm: María Estela Fernández
Müzik: Rosino Serrano
Yapımcı Şirket: Alameda Films
Türkiye Dağıtımı: Barbar Film
Gösterim tarihi: 12 Eylül 2003

(webci)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Günah – El Crimen del Padre Amaro – Bir Rahibin Masum Aşkı”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Zeki Ötken’in Gülüm filminde Tarık Akan, Okan Bayülgen ve Rutkay Aziz buluşuyor

Yönetmenliğin Zeki Ökten’in üstlendiği Gülüm sinema izleyicisiyle buluşuyor. Filmin başrollerini Tarık Akan, Okan Bayülgen ve Rutkay Aziz paylaşıyor. Ali Bey'in...

Kapat