Zeki Ötken’in Gülüm filminde Tarık Akan, Okan Bayülgen ve Rutkay Aziz buluşuyor

Gülüm

Yönetmenliğin Zeki Ökten’in üstlendiği Gülüm sinema izleyicisiyle buluşuyor. Filmin başrollerini Tarık Akan, Okan Bayülgen ve Rutkay Aziz paylaşıyor.

Ali Bey’in eşi kızlarının beklenmedik ölümüyle evi terk etmiştir. 65 yaşlarında, huysuz ve içine kapanık bir ihtiyar olan Ali Bey eşi Sevim Hanım’ın yokluğunda günlerini yalnızlık içinde geçirmektedir. Komşusunun özürlü torunuyla ilgilenerek günlerini geçiren Ali Bey, eşiyle arasını barışmak için herhangi bir çaba göstermez.

Ali Bey doğacak bir torunun hayaliyle onun için oyuncaklar yapmaktadır. Oysa eğitimli ve kariyer sahibi olan ve ‘Mutluluğun 66 Yolu’ kitabıyla tanınan oğlu ve başarılı bir iş kadını olan gelini yakın zamanda çocuk sahibi olma düşüncesinde değildir.

Salim Bey’in eşi, Ali Bey için üzülmekte ve eşi Sevim Hanım’ı eve dönmesi için çaba göstermektedir. Ancak Sevim Hanım da en az Ali Bey kadar inatçıdır. İki aile de eski günlerde kalmış gibidirler. Yeni kuşakla ve yeni hayat anlayışıyla uyum sağlayamayan aile üyeleri kendilerince bir mutluluk arayışına girerler.

Yönetmen: Zeki Ökten
Oyuncular: Tarık Akan, Okan Bayülgen, İdil Firat, Rutkay Aziz, Nebahat Çehre, Güler Ökten, Sümer Tilmaç, Kıvanç Yeniay
Senaryo: Fatih Altınöz
Görüntü Yönetmeni: Ertunç Şenkay
Müzik: Melih Kibar
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik, Film Pop
Gösterim Tarihi: 7 Şubat 2003

(webci)

Tags : , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Zeki Ötken’in Gülüm filminde Tarık Akan, Okan Bayülgen ve Rutkay Aziz buluşuyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Gönderilmemiş Mektuplar’da Kadir İnanır ve Türkan Şoray Başrollerde

Gönderilmemiş Mektuplar, efsanevi Yeşilçam oyuncularından Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ı biraraya getiriyor. Film acıyla yoğrulmuş bir aşk öyküsü üzerine kurgulanmış....

Kapat