Gönderilmemiş Mektuplar’da Kadir İnanır ve Türkan Şoray Başrollerde

Gönderilmemiş Mektuplar

Gönderilmemiş Mektuplar, efsanevi Yeşilçam oyuncularından Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ı biraraya getiriyor. Film acıyla yoğrulmuş bir aşk öyküsü üzerine kurgulanmış. Ünlü oyuncular daha önce Selvi Boylum, Al Yazmalım ve Dila Hanım gibi filmlerde başrolleri paylaşmıştı. Filmin diğer rollerinde Suna Selen, Rojda Demirer, Melike Demirağ, Levent Yüksel ve Aytaç Arman yer alıyor. Gönderilmemiş Mektupalr’ın yönetmenliğini Yusuf Kurçenli yapıyor.

Cem yirmi yıl önce kasabasından kaçıp gitmek zorunda kalmıştır. Babasının ölümüne yetişebilmek için kasabaya dönen Cem, kasabadaki eski aşkı Gülfem’i unutamamıştır.

Yirmi yıldır gemilerde çalışan Cem kasabada kalmayı düşünmez. Ailesi kardeşinin ölümünden kendisini sorumlu tutmaktadır. Gülfem Cem’in öldüğünü düşünerek evlenmiştir. Duygularını içine gömmüş olan Gülfem yaşamını kocası Ali ve kızı Ceren’e adamıştır.

Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın beraber rol aldığı filmin çekimleri 18 Aralık 2002 tarihinde Amasra’da başladı. Türkan Şoray filmle ilgili düşüncelerini şu şekilde açıklıyor: “Yüreğimizi koyduğumuz bu filmle seyircimize doya doya sevgiyi, aşkı yaşatacağız. Özledikleri tatları bulacaklar. Seyircimizle buluşacağımız, kucaklaşacağımız günleri sabırsızlıkla bekliyorum.”

Kadir İnanır ise filmle ilgili olarak şunları söylüyor: “Otuz yıl boyunca Türkan Şoray ile çalıştığımız filmlerin başarısını Gönderilmemiş Mektuplar’da doruklara taşıyacak, aşkı ve sevdayı, acıyı ve kederi, izleyen herkesin kalbine nakşedeceğiz. Hep beraber bir destan yazacağız.”

Ödüllü yönetmen Yusuf Kurçenli, Gönderilmemiş Mektuplar’ı “yerli ve modern” bir film olarak tanımlıyor. Kurçenli yeni filmi ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Açmazları yüzünden gerçek tercihlerine yönelemeyen insanların öyküsü. Acılardan geçmiş ve acı veren bir aşkın filmi. Kamera, ışık, mizansen oyunculuğun hizmetinde olacak. Oyuncular bizi insan ruhunun labirentlerine götürecek “

Yönetmen: Yusuf Kurçenli
Oyuncular: Türkan Şoray, Kadir İnanir, Sula Selen, Rojda Demirer, Melike Demirağ, Levent Yüksel, Aytaç Arman
Senaryo: Yusuf Kurçenli
Görüntü Yönetmeni: Mehmet Aksın
Müzik: Atilla Özdemiroğlu
Yapımcı Şirket: Lowe Tanıtım Ajans
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 28 Mart 2003

(webci)

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Gönderilmemiş Mektuplar’da Kadir İnanır ve Türkan Şoray Başrollerde”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Alacakaranlık’ın yakışıklı vampiri aşk filmiyle karşımızda

Hollywood'un yeni oyuncularından Robert Pattinson "Twilight"taki vampir Edward Cullen rolü ile ün kazanmıştı. Yakışıklı oyuncu yaz aylarında üçüncü bölümle yeniden...

Kapat