Dört Cesur Arkadaş – The Four Feathers

Dört Cesur Arkadaş - The Four Feathers

Orijinal adı ‘The Four Feathers’ olan film, A.E.W. Mason’ın romanından Michael Schiffer ve Hossein Amini tarafından beyazperdeye uyarlandı. Yönetmenliğini Shekhar Kapur’un üstlendiği bir savaş drama olan filmin başrollerini, ‘Monster’s Ball-Kesişen Yollar’da izlediğimiz Heath Ledger ile ‘American Beauty-Amerikan Güzeli’nden hatırladığımız Wes Bentley paylaşıyor. Filmin güzel yıldızı ise Goldie Hawn’ın kızı Kate Hudson. Hudson, ‘Almost Famous’ filmindeki rolüyle şöhret olmuştu.

Harry Feversham, İngiliz ordusunda görev yapan bir subaydır. Tutkuyla bağlı olduğu güzel nişanlısı Ethne ile son derece mutludur. Bu sıralarda Sudanlı asiler, bir İngiliz kolonisine saldırır. Harry, bu isyanı bastırmak üzere Sudan’a gönderilir. Ancak, savaşta kendine olan güvensizliği yüzünden görevinde başarılı olamaz ve istifa ederek, İngiltere’ye döner. Ülkesine dönen Harry, nişanlısı ve arkadaşları tarafından korkaklıkla suçlanır. Babası ise onu evlatlıktan reddeder.

Yalnız kalan ve acı çekmekte olan Harry, en yakın arkadaşı Jack’in ve eski birliğinin asiler tarafından tuzağa düşürüldüğünü öğrenir. Onurunu ve en yakın arkadaşını kurtarmak için Sudan’a gider. Abou Fatma adlı bir paralı asker ile işbirliği yapararak düşman topraklarına girer.

Yönetmen: Shekhar Kapur
Oyuncular: Heath Ledger, Wes Bentley, Kate Hudson, Djimon Hounsou, Michael Sheen, Lucy Gordon
Senaryo: Michael Schiffer, Hossein Amini
Görüntü Yönetmeni: Robert Richardson
Prodüksiyon Tasarımı: Allan Cameron
Sanat Yönetmeni: Keith Pain
Kostüm: Ruth Myers
Makyaj: Jo Allen, Anita Burger, Annabel Hill
Set Dekorasyonu: Peter Howitt
Müzik: James Horner
Yapım Stüdyosu: Miramax Films, Paramount Pictures
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 10 Ocak 2003

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Dört Cesur Arkadaş – The Four Feathers”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Seviyor, Sevmiyor – He Loves Me Not

Basit gibi görünen bir konuya sahipmiş gibi gözüken “Seviyor… Sevmiyor…”, ‘aşk’ın içindeki karmaşıklık nedeniyle, öyküsü hiç de basit olmayan sorunlarla...

Kapat