Diet ve Zayıflama Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Zayıflama, sağlıklı yaşam ve diet bugünlerin en popüler konularından. Herkes bir an önce fazla kilolarından kurtulup sağlıklı ve ince bir vücuda sahip olmak için bir diet ya da egzersiz programı peşinde. Dev bir sektör haline gelen sağlıklı yaşam, zayıflama va doğru beslenme konusunda doğru bilinen yanlışlar da var. İşte bunlardan bazıları:

Karbonhidratlar zararlıdır

Eskiden yağlar zararlıdır denilirdi. Şimdi karbonhidratlar zararlıdır deniliyor. Oysa beyaz şeker gibi zararlı karbonhidrat kaynaklarının yanısıra tahıl ve sebzeler gibi yararlı karbonhidrat kaynakları da var. Yararlı karbonhidratların düzenli olarak tüketilmesi sağlıklı bir beslenme için vazgeçilmez koşullardan biri.

Yatmadan önce yemek yemeyin

Evet ağır yemekler ve cips, bisküvi, çikolata, dondurma gibi ürünler için bu doğru. Ama her yiyecek için değil. Az miktarda tüketilecek doğal meyve, sebze ve tahılın hiçbir zararı olmaz.

Ekmek Şişmanlatır

Sağlıklı pişirilmiş bir ekmek besin değerlerini korur ve sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Ancak beyaz ekmekten kaçınmakta fayda var.

Diet yap ya da egzersiz yap aynı şey

Yanlış. Dietin yanında egzersiz yapmak da gerekir. Çünkü egzersiz metabolizmayı hızlandırır ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur. Sadece az yemeye dayalı bir diet sağlıklı bir diet anlamına gelmez.

Light gıdalar kilo vermeye yardımcı olur

Her zaman doğru değil. Light gıdalardan da çok fazla tüketirseniz dietiniz için hiçbir faydaları olmaz.

Tags : , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Diet ve Zayıflama Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Son Durak 2 – Final Destination 2

Yeni gerilim filmlerinden biri olan Son Durak 2'nin yönetmeni David R. Ellis. Filmde başrolleri Michael Landes, James Kirk, Ali Larter,...

Kapat