28 Gün Sonra – 28 Days Later: Şempanzeler ve Dünyayı Tehdit Eden Salgın Hastalık

28 Gün Sonra - 28 Days Later

28 Days Later’in yönetmeni ve prodüktörü geçmiş yıllarda The Beach, A Life Less Ordinary ve Trainspotting gibi başarılı projelere birlikte imza atmışlardı. 28 Days Later’ın temel aldığı ve beyazperdeye uyarladığı edebiyat eserinin yazarı da The Beach filminin senaristi Alex Garland. 28 Days Later’ın yönetmenlğini Danny Boyle yaptı. Filmin başrollerinde Cillian Murphy, Naomie Harris, Megan Burns, Brendan Gleeson, Noah Huntley ve Christopher Eccleston’ın yer alıyor. Filmin konusu şempanzeler tarafından yayılan bir virüsün tüm insanlığı etkilemesini işliyor.

Bir grup bilim adamı şempanzeler üzerinde deneyler yapmaktadır. Denek şempanzeler birdenbire hesapta olmayan ve beklenmeyen tepkiler göstermeye başlar.

Hayvanların davranışları değişmiş ve vahşileşmişlerdir. Bilim adamları şempanzelerin enfeksiyon aldıklarını düşünür. Ancak hayvan haklarını savunan bir araştırmacı bilim adamlarını dinlemeyerek şempanzeleri doğaya bırakır. Hayvanların taşıdığı korkunç virüs bir anda yayılarak insanları da etkileyen büyük bir salgına dönüşür.

Yönetmen: Danny Boyle
Oyuncular: Noah Huntley, Megan Burns, Bindu De Stoppani, Christopher Eccleston, Brendan Gleeson, Naomie Harris, Jukka Hiltunen, Luke Mably, Cillian Murphy, Ray Panthaki
Senaryo: Alex Garland
Görüntü Yönetmeni: Anthony Dod Mantle
Prodüksiyon Tasarımı: Mark Tildesley
Sanat Yönetmeni: Mark Digby, Patrick Rolfe
Kostüm: Rachael Fleming
Makyaj: Nuala Conway, Polly Earnshaw, Alan Hedgcock
Müzik: Andrew Macdonald, John Murphy
Yapım Stüdyosu: Fox Searchlight Pictures
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 11 Temmuz 2003

(web)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “28 Gün Sonra – 28 Days Later: Şempanzeler ve Dünyayı Tehdit Eden Salgın Hastalık”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Romantik Komedi Yeni Evli – Just Married İlk Görüşte Aşk Konusunu İşliyor

İlk görüşte aşka inanır mısınız? “Yeni Evli – Just Married” bu konuyu işleyen bir film. Filmin ana karakterleri olan Tom...

Kapat