Romantik Komedi Yeni Evli – Just Married İlk Görüşte Aşk Konusunu İşliyor

Yeni Evli - Just Married

İlk görüşte aşka inanır mısınız? “Yeni Evli – Just Married” bu konuyu işleyen bir film. Filmin ana karakterleri olan Tom Leezak ve Sarah McNerney’i birbirlerine ilk görüşte aşık olurlar. Tom, gece yeyınlarında trafik haberlerini sunan spora meraklı radyocu bir gençtir. Sarah ise zengin bir ailenin güzel kızıdır vw özgür ruhlu bir yazardır. Sarah’nın ailesinin karşı çıkmasına rağmen birbirlerine çok kısa sürede delicesine aşık olan ikilinin aşkı, Tom’un arkadaşları için de inanılması güç bir sürpriz olmuştur.

Sarah’nın babası ve kardeşi bu aşkın kısa sürede biteceğini düşünseler de, Sarah kalbinin sesini dinler ve sürpriz bir şekilde Tom’la evlenir. Genç çift düğünün İtalya’da romantik bir balayı geçirmek için yola çıkar. Ama bu sırada ortaya çıkan Sarah’nın eski erkek arkadaşı ve yaşanan talihsiz gelişmeler bu balayını kabusa çevirecek ve iki aşık için bu balayı aşklarını test etmeye dönüşecektir.

Filmin başrol oyuncuları Ashton Kutcher ve Brittany Murphy. Romantik komedi tarzında olan filmin yönetmenliğini “Big Fat Liar” filminden tanıdığımız Shawn Levy yapıyor. Senaryosunun Sam Harper’a ait olduğu filmde rol alan diğer oyuncular ise Christian Kane, David Moscow ve Monet Mazur.

Filmin oyuncu kadrosunun ve teknik ekibinin belirlenmesinin ardından yapımcılar filmin geçeeği romantik mekanın arayışına girmişler. En sonunda Tom ve Sarah’nın balaylarını geçirecekleri yerin İtalya olmasına karar vermişler. Dünyanın en romantik şehirlerinden olan Venedik filmin çekimlerinin yapılacağı yer olarak seçilmiş. Venedik’te yapılan çekimler İtalya Alpleri’nin olanağüstü manzarasının da filmde kullanılmasını sağlamış. Filmde ayrıca Cortinave Campo Tures’deki yüzyıllık şatolar da görsel unsur olarak kullanılmış.

Yönetmen: Shawn Levy
Oyuncular: Ashton Kutcher, Brittany Murphy, Christian Kane, David Moscow, Monet Mazur
Senaryo: Sam Harper
Görüntü Yönetmeni: Jonathan Brown
Prodüksiyon Tasarımı: Nina Ruscio
Sanat Yönetmeni: Troy Sizemore, Doug Crawford, Gregory S. Hooper, Joe Monaco
Kostüm: Debra McGuire
Set Dekorasyonu: K.C. Fox
Müzik: Christophe Beck
Yapım Stüdyosu: 20th Century Fox
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 30 Mayıs 2003

(webci cafe)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Romantik Komedi Yeni Evli – Just Married İlk Görüşte Aşk Konusunu İşliyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
İçgüdü – Human Nature

Komedi türünde çekilen Human Nature filminin yönetmenliğini Michael Gondry’nin yapıyor. Filmin başrollerinde Tim Robbins ve Patricia Arquette var. İkiliye Rhys...

Kapat