Yatağın Diğer Yanı – El Otro Lado De La Cama

Yatağın Diğer Yanı – El Otro Lado De La CamaYatağın Diğer Yanı – El Otro Lado De La Cama filminin yönetmenliğini Emilio Martinez Lazaro yaptı. Başarılı yönetmen İspanya’nın en ünlü komedi filmi ustalarından biri olarak tanınıyor.

Yatağın Diğer Yanı’nın başrollerinde Ernesto Alterio, Paz Vega, Guillermo Toledo ile Natalia Verbeke’nin yer alıyor. İspanyol Oscarları olarak görülen Goya Ödülleri’nde en iyi film ve en iyi yönetmen ödülleriyle birlikte tam altı ödül alan film karmaşık aşk ilişkilerini konu edinen bir senaryoya sahip.

Filmin konusu ise şu şekilde: Birbirlerini seven Sonia ve Javier yıllardır birlikte yaşamaktadır. Çiftin yakın arkadaşları Pedro ve Paula da aynı şekilde beraber yaşayan sevgililerdir. Ancak bir gün büyü bozulur ve Paula başka birine aşık olduğunu açıklar ve Pedro’dan ayrılmak ister. Pedro kıskançlıktan deliye döner ve Paula’nın sevdiği adamın kim olduğunu öğrenmeye çalışır. Pedro’nun bu adamı fazla uzaklarda aramasına gerek kalmayacaktır.

Yatağın Diğer Yanı 2002 Goya Ödülleri’nde altı ödül aldı. Film bunun yanında Malaga Cine Espanol Festivali’nde de en iyi film, en iyi yönetmen ve izleyici ödüllerini topladı. Yönetmen Emilio Martinez Lazaro’nun daha önceki filmlerinden biri olan Las palabras de Max da Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı Ödülü’ne layık görülmüştü.

Yönetmen: Emilio Martínez Lázaro
Oyuncular: Ernesto Alterio, Paz Vega, Guillermo Toledo, Natalia Verbeke, María Esteve, Leticia Dolera
Senaryo: David Serrano
Görüntü Yönetmeni: Juan Molina
Sanat Yönetmeni: Julio Torrecilla
Kurgu: Ángel Hernández Zoido
Kostüm: Inma García
Müzik: Roque Baños, Bernardo Fúster, Luis Mendo
Yapım Şirketleri: Impala, Telecinco
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 15 Ağustos 2003

(webci)

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Yatağın Diğer Yanı – El Otro Lado De La Cama”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü – The Lord of the Rings: Return of the King

Return of the King ile kardeşliğin yolculuğu sona doğru ilerliyor. Sauron’un ordusu, insan ırkına karşı yeni bir kuşatma düzenliyor ve...

Kapat