Bir BBG Evi Filmi – Ölüm Bizi Gözetliyor – My Little Eye

Ölüm Bizi Gözetliyor - My Little Eye

Bir BBG evinde yaşananları anlatan ‘Ölüm Bizi Gözetliyor’ vizyonda. ‘Biri Bizi Gözetliyor’ türünde bir programda yaşanabilecekler bir filme konu olsaydı ne olurdu? ‘Ölüm Bizi Gözetliyor’ bu soruya sinema diliyle yanıt veriyor. Bir televizyon kanalında 1 milyon dolar ödüllü bir yarışma düzenlenir. Aynı evde altı ay beraber yaşayacak gençlerin tüm hayatları ekrana yansıyacaktır. Bu yarışmaya katılan beş gençten bazıları para kazanma peşindedir, kimisi de güzel bir macera aramaktadır. Yarışmanın tek bir kuralı vardır: Yarışmadan kimse ayrılamaz. Herhangi biri yarışmadan ayrılırsa tüm yarışmacılar diskalifiye olacaktır. Yaşanacak ev ise bir ormanın içinde ürkütücü ve terkedilmiş bir evdir.

Yarışmanın başlamasıyla gençler büyük bir hırsa kapılırlar. Artık tek amaçları evden kimsenin ayrılmamasını sağlamaktır. Evin içinde yaşanan dehşet verici olaylar, yarışmacıların yakınlarından gelen ölüm haberleri bile gizlenmeye ve görülmemeye çalışılır. Ancak yarışmanın sonlarına doğru evdeki gerilim iyice artar. Sanki evi sadece televizyon seyircileri değil, bazı başka karanlık güçler de izliyor gibidir.

Hırslarının esiri olan yarışmacılar, bir kabusa dönüşen ortak yaşamın sürdüğü bu evden diğerlerinin ayrılmaması için herşeyi yapmaya hazırdırlar. Sevdiklerinin ölüm haberleri ve evin içindeki dehşet verici görüntüler gibi durmların onların evden ayrılma sebepleri olabilecek midir, yoksa hırslar daha ağır mı basacaktır?

Ülkemizde ‘Biri Bizi Gözetliyor’ adıyla bildiğimiz yarışma programının esin kaynağı olan ‘Big Brother’ Amerikalıların en çok sevdiği televizyon programlarından biri oldu. Film buna benzer bir program ve sinemada çokça kullanılan terkedilmiş ev fikrinin birleştirilmesi üzerine gelişti ve ortaya gerçek bir korku – gerilim filmi çıktı.
Yönetmen: Marc Evans
Oyuncular: Jennifer Sky, Stephen O’Reilly, Laura Regan, Sean CW Johnson, Kris Lemche, Bradley Cooper
Senaryo: James Watkins, David Hilton
Görüntü Yönetmeni: Hubert Taczanowski
Prodüksiyon Tasarımı: Crispian Sallis
Sanat Yönetimi: Laura MacNutt
Kostüm: Kate Rose
Makyaj: Barbi Jollota, Adrien Morot, Cathleen O’Connell
Müzik: Bias .
Yapım Stüdyosu: Universal Pictures
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 27 Haziran 2003

(webci sinema)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Bir BBG Evi Filmi – Ölüm Bizi Gözetliyor – My Little Eye”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Antalya Film Festivali’nde Ses Getiren Martılar Açken’de Meral Oğuz Oynuyor

'Martılar Açken'in yönetmeni Bülent Pelit aynı zamanda filmin senaryosunu da yazmış. Filmde tüm varlığını dostu Kaptan'a kaptıran bir genelev kadının...

Kapat