Ömer Kavur’un Bol Ödüllü Filmi: Karşılaşma

Karşılaşma

Ömer Kavur yine ölüm ve yaşam üzerine bolca zihin oyunları yaptıran ve geçmiş kavramını sorgulayan bir filmle karşımızda: Karşılaşma. Film pekçok ödüle layık görüldü. İstanbul, Edremit, Çanakkale ve Bozcaada’da çekilen Karşılaşma bir Türk Macar ortak yapımı. Filmin çekimleri 6 hafta sürdü. Karşılaşma geçmişten gelen sorunlar taşıyan film kahramanlarının kaderlerinin sıra dışı bir ortamda kesişmesini konu alıyor.

Sinan ile Mahmut tedavileri sırasında tanışırlar. Sinan oğlunun ölümünden kendisini sorumlu tutmaktadır. Aklında intihar etme düşüncesi olan Mahmut ise geçmişinde işlediği bir suçun vicdan azabını çekmektedir. Mahmut bir haber alarak İstanbul’dan gider ve bir daha geri gelmez. Sinan araştırmaları sonucu Mahmut’un bir adada öldürüldüğünü ortaya çıkarır. Elinde bir kadın fotoğrafından başka bir ipucu yoktur. Sinan araştırmaları sırasında ölmüş olan oğluna çok benzeyen bir gence rastlar.

Yönetmen: Ömer Kavur
Oyuncular: Uğur Polat, Lale Mansur, Çetin Tekindor, İsmail Hacıoğlu, Aytaç Arman, Kamran Usluer
Senaryo: Ömer Kavur, Macit Koper
Görüntü Yönetmeni: Ali Utku
Yardımcı Yönetmen: Zeynep Günay
Kurgu: Mevlut Koçak
Sanat Yönetmeni: Selma Gürbüz
Müzik: Tamer Çıray
Yapımcı Şirket: Alfa Film
Türkiye Dağıtımı: A & P Filmcilik, Avşar Film
Gösterim tarihi: 26 Aralık 2003

(webci sinema)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Ömer Kavur’un Bol Ödüllü Filmi: Karşılaşma”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
İspanyol Sinemasından Özgün bir Görsel Anlatım: Karanlık – The Darkness

Karanlık konusunu işleyen Karanlık - The Darkness İspanyol yönetmen Jaume Balagueró’nun imzasını taşıyor. Genç yönetmen daha önce “The Nameless” adlı...

Kapat