Bir Erasmus Hikayesi: İspanyol Pansiyonu – L’Auberge Espagnole

İspanyol Pansiyonu – L’Auberge Espagnole

Xavier ekonomi alanında Paris’te yüksek öğrenim görmekte olan bir gençtir. Babasının bir arkadaşı eğer İspanyolca öğrenirse kendisine Maliye Bakanlığı’nda iyi bir iş sağlayacağını vaat eder. Genç adam Erasmus programına katılarak İspanyolca öğrenmek için İspanya’ya hareket eder. Annesini ve sevgilisini Paris’te bırakmıştır. Xavier İspanya’ya vardığında kalacak yer bulmakta güçlük çeker, en sonunda yedi ayrı ülkeden gelen öğrencilerin birarada kalacağı bir apartman dairesine yerleşir.

Xavier için değişik kültürlerden gelen yeni arkadaşlarıyla yaşadığı dostluklar çok yararlı olacaktır. Daha önceki değer yargılarını duyduğu yeni fikirlerle sorgulamaya başlar. Genç adam artık kendisini tanıyamaz olmuştur. Artık aşk konusundaki fikirleri bile değişmeye başlamıştır.

İspanyol Pansiyonu bir Fransız – İspanyol ortak yapımı olan romantik komedi tarzında bir film. Filmin yönetmeni Cedric Klapisch’i daha önceki çalışmaları olan Peut etre, Un air de famille, Lumiere & Company ve Little Nothings filmlerinden hatırlıyoruz. Filmin başrol oyuncuları arasında Romain Duris, Judith Godreche, Cecile De France, Audrey Tautou ve Kelly Reilly yer alıyor. Filmin başrol oyuncusu Duris, daha önce Being Light, Je Suis ne d’une cigogne ve Already Dead isimli filmlerde kamera karşısına geçmişti.

Yönetmen: Cedric Klapisch
Oyuncular: Romain Duris, Cecile De France, Judith Godriche, Audrey Tautou, Kelly Reilly, Xavier De Guillebon, Kevin Bishop, Federico D’Anna, Christian Pagh, Cristina Brondo
Senaryo: Cedric Klapisch
Görüntü Yönetmeni: Dominique Colin
Prodüksiyon Tasarımı: François Emmanuelli, Victoria Borras
Kostüm: Anne Schotte
Makyaj: Manuela Taco
Müzik: Ardag, Loic Dury, Cyril Moisson
Yapım Stüdyosu: Fox Searchlight Pictures
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 13 Haziran 2003

(webci sinema)

Tags : , , , , , , , ,

0 thoughts on “Bir Erasmus Hikayesi: İspanyol Pansiyonu – L’Auberge Espagnole”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
ABD Meksika Sınırında Geçen Bir Polisiye: İntikam Ateşi – A Man Apart

Amerika - Meksika sınırında bir uyuşturucu çetesi faaliyetlerini yoğunlaştırmıştır. Kartel haline dönüşen uyuşturucu kaçakçılarına karşı sert tavırlarıyla isimleri “silahşörler”e çıkan...

Kapat