İçgüdü – Human Nature

İçgüdü - Human Nature

Komedi türünde çekilen Human Nature filminin yönetmenliğini Michael Gondry’nin yapıyor. Filmin başrollerinde Tim Robbins ve Patricia Arquette var. İkiliye Rhys Ifans ve Hillary Duff eşlik ediyor. Ormanda yaşayan bir adamı kobay olarak kullanmak isteyen bir bilim adamı ile onun doğadan kopmasını istemeyen yazar kız arkadaşının çekişmesini konu alan film ilginç bir komedi.

Human Nature’ın yönetmenliğini Michael Gondry yaptı. Filmin oyuncu kadrosu içinde Tim Robbins, Patricia Arquette, Rhys Ifans, Miranda Otto ve Hillary Duff var. “John Malkovich Olmak – Being John Malkovich” filminin Oscar’a aday gösterilen yazarı Charlie Kauffman’ın yeni projesi olan filmin konusu şu şekilde gelişiyor:

Lila Jute (Patricia Arquette), utangaç kişiliği nedeniyle ilk gençliğinde çevresiyle sağlıklı ilişkiler kuramamıştır. Lila’nın fiziksel görünümü gittikçe değişir ve tüm vücudu kıllarla kaplanır. Bunun ardından bir ormana yerleşir ve doğada yaşamaya başlar. İçinde yaşadığı doğal ortam ile ilgili bir kitap yazan Lola bir anda ünlü bir yazar olur. Ancak kendine bir eş bulma isteği artınca daha önce kaçtığı şehir yaşamına geri dönmek zorunda kalır. Şehirde davranış bilimi üzerine çalışan psikolog Nathan Bronfman ile (Tim Robbins) tanışır. Lola ve Nathan bir yürüyüş sırasında doğada maymunlar tarafından yetiştirilen ve maymun olduğunu sanan Puff (Rhys Ifans) ile karşılaşırlar.

Nathan, Puff’ı kobay olarak çalışmalarında kullanmak ister. Böylece Nathan ile Puff’un doğasından koparılmaması gerektiğine inanan Lila arasında bir çekişme başlar. Puff kısa zamanda dil, kültür ve medeniyet öğrenir. Bu arada Nathan, gönlünü Fransız asistanı Gabrielle’e (Miranda Otto) kaptırır. Üçlü, Puff’ı doğal içgüdülerini kontrol etmesi için eğitmek isterken, bu kez kendi içgüdülerinin kurbanı olurlar.

Yönetmen: Michel Gondry
Oyuncular: Patricia Arquette, Tim Robbins, Peter Dinklage, Miranda Otto, Rhys Ifans, Hilary Duff, Peter Dinklage
Senaryo: Charlie Kauffman
Görüntü Yönetmeni: Tim Maurice-Jones
Prodüksiyon Tasarımı: K.K. Barrett
Sanat Yönetmeni: Peter Andrus
Kostüm: Nancy Steiner
Makyaj: Luisa Abel, Barney Burman, Janis Clark
Müzik: Graeme Revell
Yapım Stüdyosu: Bac Films, New Line Features
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 23 Mayıs 2003

(webci)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “İçgüdü – Human Nature”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Yatağın Diğer Yanı – El Otro Lado De La Cama

Yatağın Diğer Yanı – El Otro Lado De La Cama filminin yönetmenliğini Emilio Martinez Lazaro yaptı. Başarılı yönetmen İspanya'nın en...

Kapat