Define Gezegeni – Treasure Planet’in Uzay Versiyonu

Define Gezegeni - Treasure Planet

Define Adası çok bilinen dünya klasiklerinden biri. Herkesin çocukluğunda okuduğu kitaplardan biri olan Robert Louis Stevenson’un klasik eseri bu kez uzaya taşınıyor. Walt Disney Pictures yapımı animasyon filmde galaksiler arasında yolculuk yapan bir uzay keşif gemisinin tayfalarından olan 15 yaşındaki Jim Hawkins’in maceralarını izliyoruz. Film iki ayrı versiyon olarak hazırlandı. Filmin normal sinemalarda gösterilecek geleneksel animasyon versiyonunun yanısıra geniş ekran formatında IMAX salonlarında gösterime girecek bir versiyonu daha var.

Jim Hawkins babası olmayan, uzayda bir gezegende yaşayan 15 yaşında bir gençtir. Hayal dünyası çok geniş olan ve yalnızlık duygusu yaşayan Hawkins, annesine işinde yardım ederken boş zamanlarında kendi yapımı olan güneş sörfüyle gökyüzünde dolaşmaktadır. Bir uzay kruvazörünün gezegene düşmesiyle tekdüze geçen hayatı birdenbire değişecektir. Genç Jim bir anda kendisini bir uzay gemisinin içinde mürettebat olarak görev yapıp uçsuz bucaksız evrende maceradan maceraya koşarken bulacaktır.

Yönetmen: Ron Clements & John Musker
Seslendirenler: Joseph Gordon-Levitt, David Hyde Pierce, Mona Marshall, Brian Murray, Emma Thompson
Senaryo: Ron Clements
Sanat Yönetmeni: Andy Gaskill
Özel Efektler: Jim Aupperle, Floyd Casey, Ian J. Coony
Müzik: James Newton Howard, Johnny Rzeznik
Yapım Stüdyosu: Walt Disney Pictures
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 24 Ocak 2003

(sinema animasyon)

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Define Gezegeni – Treasure Planet’in Uzay Versiyonu”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Avukatlar Üzerine Komedi – Dayanılmaz Zulüm – Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty hukuk dünyası, mahkemelerde yaşananlar ve avukatların hayatı üzerine bir komedi filmi. Filmin senaristleri Joel ve Ethan Coen kardeşler...

Kapat