Şarkılı Danslı Bir Hint Filmi: Bollywood Hollywood

Bollywood Hollywood

Hint filmlerini, özellikle dans ve müzik sahnelerini sevmeyen yoktur. Bollywood Hollywood da şarkılı, danslı, eğlenceli ve aynı zamanda hüzünlü tam bir Hint filmi. Filmin ismini alan Bollywood Hindistan’ın film sektörüne verilen isim. Bollywood filmleri genellikle Bombay şehrinde üretiliyor. Burada üretilen film sayısı Hollywood’dakinden daha fazla oluyor. Bollywood filmleri son dönemlerde kalite yönünden de belirli bir düzeyi yakalamış durumda.

Zengin bir milyoner olan Rahul (Rahul Khanna) hızlı yaşayan bir genç olarak tanınmaktadır. Rahul Batılı yaşam tarzını benimsemiştir ve annesi(Moushumi Chatterjee) ile büyük annesinin (Dina Pathak) geleneksel yaşam tarzlarını benimsememektedir. annesi ve büyük annesi ise Rahul’un batılı bir beyaz kıza aşık olmasını kabul edemezler. Üstelik Rahul’un sevgilisi olan Kimberly (Jessica Paré) bir pop yıldızıdır ve bu durum klasik bir Hintli aile için hiç uygun değildir.

Kimberly bir trafik kazasında aniden ölür. Bu durum aile için Rahul’u bir an önce evlendirmek için bir fırsat olacaktır. Ancak Rahul bu oldubittiye yanaşmaz ve para karşılığı kız arkadaşı rolü yapması için anlaştığı Sue’yu ailesine yeni sevgilisi olarak tanıtır.

Yönetmen: Deepa Mehta
Oyuncular: Rahul Khanna, Lisa Ray, Moushumi Chatterjee, Dina Pathak, Kulbhushan Kharbanda, Ranjit Chowdhry
Senaryo: Deepa Mehta
Görüntü Yönetmeni: Douglas Koch
Prodüksiyon Tasarımı: Tamara Deverell
Sanat Yönetmeni: Jason Graham
Kostüm: Ritu Kumar
Kurgu: Barry Farrell
Set Dekorasyonu: Nigel Hutchins
Müzik: Sandeep Chowia
Yapım Stüdyosu: Magnolia Pictures
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim tarihi: 29 Ağustos 2003

(bollywood filmleri)

Tags : , , , ,

0 thoughts on “Şarkılı Danslı Bir Hint Filmi: Bollywood Hollywood”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Çin Sineması: Birlikte – Together

2003 İstanbul Film Festivali Çin sinemasından bir örnekle açıldı: Birlikte. film gerçek bir yaşam öyküsü üzerine kurgulanmış. Orijinal adı Han...

Kapat