Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir – How to Lose A Guy in 10 Days

Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir - How to Lose A Guy in 10 Days

Bir kadın dergisinin yazarlarından Andie Anderson (Kate Hudson) kadınların erkeklerle ilişkilerinde yaptıkları hataları derleyerek bir yazı oluşturma görevi alır. 10 gün içinde kadınların ilişkilerinde yaptıkları ölümcül hataları belirleyecek ve bunları dergideki sayfalarında yazıya dökecektir. Ancak bunu yapması için istenen birşey vardır: 10 gün içinde bir erkek bularak bir ilişki başlatmalı ve sonra erkeği kendisinden nefret ettirecek hataları yapmayı deneyerek ne sonuç alacağına bakmalıdır. Hedefindeki erkek olan Benjamin Barry ise patronuyla bir iddiaya girmiştir ve istediği her kadını 10 gün içinde kendisine aşık edeceğini ileri sürmektedir.

İki taraflı aldatmaca ile başlayan bir ilişki nereye kadar sürecektir. Bir Paramount Pictures filmi olan Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir – How to Lose A Guy in 10 Days kadın erkek ilişkilerindeki sahtelikler üzerine kurulmuş bir konuyu anlatıyor. Filmin yönetmeni Donald Petrie, yapımcıları ise Lynda Obst, Robert Evans ve Christine Peters’den oluşan bir ekip. Senaryo da kalabalık bir ekibin ortak çalışmasıyla ortaya çıkmış. Senaryo yazımına katkıda bulunan isimler Kristen Buckley, Brian Regan, Burr Steers ve Michele Alexander. Filmin başlıca rollerinde Kate Hudson, Matthew McConaughey, Adam Goldberg, Thomas Lennon, Shalom Harlow, Bebe Neuwirth ve Celia Weston yer alıyor.

Filmin çekimlerinin tümü dünyadaki en romantik kentlerden biri sayılan New York’ta tamamlandı. New York’un herkesce bilinen Staten ısland Ferry gibi romantik görüntüleri ve mekanları filmde kullanıldı. Greenwich Village, Madison Square Garden ve Manhattan Bridge gibi New York’un bilinen diğer bölgeleri de çekim yapılan alanlar arasında bulunuyor.

Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir - How to Lose A Guy in 10 Days

Yönetmen: Donald Petrie
Oyuncular: Kate Hudson, Matthew McConaughey, Kathryn Hahn, Annie Parisse, Adam Goldberg, Thomas Lennon
Senaryo: Kristen Buckley, Brian Regan, Burr Steers
Görüntü Yönetmeni: John Bailey
Prodüksiyon Tasarımı: Thérèse DePrez
Sanat Yönetmeni: James C. Feng, Brandt Gordon
Kostüm: Karen Patch
Makyaj: Ronnie Specter
Set Dekorasyonu: Jaro Dick, Nick Evans
Müzik: David Newman
Yapım Stüdyosu: Paramount Pictures
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 25 Nisan 2003

(yabancı sinema)

Tags : , , ,

0 thoughts on “Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir – How to Lose A Guy in 10 Days”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
18. Yüzyılda Fransa: Bir Çılgın Aşık – The Triumph of Love

Bir Çılgın Aşık - The Triumph of Love 18. yüzyılda yazılan bir tiyatro oyunundan uyarlanarak beyazperdeye aktarıldı. Filmin yönetmenliğini tüm...

Kapat