Avrupa Sineması’ndan Romantik Bir Örnek: Beni Unutma – Remember Me, My Love

Beni Unutma - Remember Me, My Love

Giulia sinema oyuncusu, Carlo ise yazar olmak istiyordu. Ama gerçek hayat onlara geçmişte kurdukları hayalleri unutturmuştu. Giulia bir lisede öğretmen olarak işe girerken, Carlo ise bir finans şirketinde kariyerine ilk adımını atar. Zaman geçer ve kızları Valentina ile oğulları Paolo hayata atılma yaşlarına gelir. Şimdi hayatlarıyla ilgili düşler kurma sırası bu iki genç insandadır. Valentina bir televizyon yıldızı olmak istemektedir. Televizyonda show girl olma hayali anne babasının küllenmiş hayallerini yeniden harekete geçirir. Giula bir tiyatro yönetmenine aşık olurken, Carlo gençlik aşkı Alessia ile yeniden karşılaşır. İkilinin arasındaki tutkulu aşk geçmişi geri getirme arzusuna dönüşür. Carlo bu yasak aşkla kendisine yeniden güven duymaya başlamıştır. Paolo ise kafası karışık bir halde arayışlarını sürdürmektedir.

Beni Unutma’nın yönetmeni Gabriele Muccino’yu daha önceki filmi Son Öpücük’ten tanıyoruz. Beni Unutma İtalya, Fransa, İngiltere ortak yapımı bir film olarak çok uluslu bir Avrupa yapımı olma özelliğini taşıyor. Filmin başrollerinde Fabrizio Bentivoglio, Laura Morante ve Monica Belluci yer alıyor. Beni Unutma’nın diğer oyuncuları Nicoletta Romanoff, Silvio Muccino, Gabriele Lavia, Enrico Silvestrin, Silvia Coen ve Alberto Gimignani.

Yönetmen: Gabriele Muccino
Oyuncular: Fabrizio Bentivoglio, Laura Morante, Nicoletta Romanoff, Monica Bellucci, Silvio Muccino
Senaryo: Gabriele Muccino, Heidrun Schleef
Görüntü Yönetmeni: Marcello Montarsi
Prodüksiyon Tasarımı: Patrizia von Brandenstein
Sanat Yönetimi: Paola Bizzarri
Kurgu: Claudio Di Mauro
Kostüm: Gemma Mascagni
Müzik: Paolo Buonvino
Yapım Şirketleri: Fandango, Medusa Produzione
Türkiye Dağıtımı: Chantier Films
Gösterim tarihi: 26 Aralık 2003

(Avrupa Sineması)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Avrupa Sineması’ndan Romantik Bir Örnek: Beni Unutma – Remember Me, My Love”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Aksiyon Komedi: Bela İşbaşında – National Security

Kişilikleri birbirine hiç uymayan ama beraber çalışmak zorunda olan iki polisin komik maceraları Bela İşbaşında filminde aksiyon sahneleriyle bütünleşiyor. Filmin...

Kapat