Avukatın İnternet Aşkı: Başımın Belası – Bringing Down the House

Başımın Belası - Bringing Down the House

Filmin ana karakteri olan Peter Sanderson hayatında sürpriz olmayan sıradan bir avukattır. Karısı Kate’in onu terk etmesinden sonra kendisini tamamen işine vermiş ve kendisini bu şekilde avutmaya çalışmaktadır. Ancak karısını hala unutamamıştır ve nerede hata yaptığını anlamaya çalışmaktadır. Eski karısını hala çok severken bir kadınla chat yapmaya başlar. Amacı hayatına biraz olsa da renk katmaktır. Chatleştiği kadın da avukat olduğunu söylemektedir. Bir gün chat yaptığı kadın olan Charlene çıkar gelir. Charlene avukat değil, tam tersine cezaevinden kaçmış biridir.

Peter hayalindeki kadını karşısında görememiştir ve bir an önce kurtulmak istemektedir. Ancak Charlene hayatından çıkacak gibi değildir ve savunması için Peter’dan yardım ister. Peter’in kadınla olan ilişkisi eski karısıyla barışma çabalarını da kötü etkilemiş ve büyük bir işi de kaçırmasına neden olmak üzeredir. İnternet ve chat aşkları üzerine romantik ve zaman zaman komik unsurlar taşıyan film sürükleyici yapısıyla ilgiyle izleniyor.

Başımın Belası’nda başrolleri Steve Martin ve rapçi Queen Latifah paylaşıyorlar. Sinema izleyicileri filmin yönetmeni Adam Shankman’i The Wedding Planner ve A Walk to Remember’dan tanıyorlar.
Yönetmen: Adam Shankman
Oyuncular: Queen Latifah, Steve Martin, Eugene Levy, Joan Plowright, Jean Smart, Kimberly J. Brown
Senaryo: Jason Filardi
Prodüksiyon Tasarımı: Linda DeScenna
Sanat Yönetmeni: James Nedza
Kostüm: Pamela Withers
Set Dekorasyonu: Ric McElvin
Müzik: Lalo Schifrin
Yapım Stüdyosu: Touchstone Pictures
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 25 Temmuz 2003

Tags : , , , , ,

0 thoughts on “Avukatın İnternet Aşkı: Başımın Belası – Bringing Down the House”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Piyasaların Çöküşü Üzerine Bir Film: Banka: Kelebek Etkisi – The Bank

The Bank son dönemlerin güncel konusu olan finansal krizler ve bankacılık sistemlerinin çöküşü üzerine bir film. Yazar ve yönetmen Robert...

Kapat