Hem Koca, Hem Baba, Hem Oğul Olmak: Babalar ve Oğulları – It Runs in the Family

Babalar ve Oğulları - It Runs in the Family

Birbirleriyle iletişim kurmakta zorlanan New York’lu bir ailenin hikayesini konu alan Babalar ve oğulları vizyonda. Aslında Gromberg ailesinin tüm bireyleri kendi iş yaşamlarında başarılı kişilerdir.

Alex Gromberg (Michael Douglas) aynı zamanda hem baba, hem koca, hem de oğul olmanın sorumluluğunu kaldıramayan bir adamdır. Babalık rolünü yerine getirirken kendi babasının yaptığı hataları tekrarlamamaya çalışmaktadır. Psikolog olan karısı Rebecca (Bernadette Peters) iş yaşamını, evliliği ve çocuk yetiştirmeyi dengede tutarak hayatını sürdürmeye çalışmaktadır. New York’un saygın avukatlık firmalarından birinin eski ortağı olan Mitchell Gromberg (Kirk Douglas) ailenin en büyük bireyidir. Mitchell ailenin temel sorunu olan diyalog kuramama sorununu kendi anlayışına göre yöntemlerle aşmaya çalışırken zorlanmaktadır. Mitchell’in eşi ve en büyük desteği olan Evelyn (Diana Douglas) sevgi dolu bir kadındır. Ailede diyalog kurulması için çaba göstermektedir. Asi bir lise öğrencisi olan Asher Gromberg (Cameron Douglas), Alex’in büyük oğludur ve aşk, toplum ve yaşam konularında kafası çok karışıktır. Alex’in 11 yaşındaki çocuğu Eli Gromberg (Rory Culkin) ise yaşına rağmen belki de ailenin en olgun üyesidir.

Üç farklı kuşağın hikayesini anlatan Babalar ve Oğullar Michael Douglas ile Kirk Douglas’ı ilk kez aynı filmde buluşturuyor. Metro-Goldwyn-Mayer Pictures ve Buena Vista International ortak yapımı olan filmin yönetmenliğini Fred Schepisi, yapımcılığını ise Michael Douglas yaptı.

Yönetmen: Fred Schepisi
Oyuncular: Kirk Douglas, Michael Douglas, Bernadette Peters, Sarita Choudhury, Rory Culkin, Cameron Douglas, Diana Douglas, Colman Domingo, Michelle Monaghan
Senaryo: Jesse Wigutow
Görüntü Yönetmeni: Ian Baker
Prodüksiyon Tasarımı: Patrizia von Brandenstein
Sanat Yönetimi: George Allison
Kostüm: Ellen Mirojnick
Set Dekorasyonu: Diane Lederman
Müzik: Paul Grabowsky
Yapım Stüdyosu: Metro Goldwyn Mayer
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim tarihi: 12 Aralık 2003

(sinema)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Hem Koca, Hem Baba, Hem Oğul Olmak: Babalar ve Oğulları – It Runs in the Family”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Ölümün Ardından Yas Konulu Bir Film: Ay Işığında – Moonlight Mile

Ay Işığında - Moonlight Mile'da Akademi ödülü sahibi Dustin Hoffman, Susan Sarandon ve Holly Hunter bir araya geliyor. Filmin yönetmeni...

Kapat