Ölümün Ardından Yas Konulu Bir Film: Ay Işığında – Moonlight Mile

Ay Işığında - Moonlight Mile

Ay Işığında – Moonlight Mile’da Akademi ödülü sahibi Dustin Hoffman, Susan Sarandon ve Holly Hunter bir araya geliyor. Filmin yönetmeni Brad Silberling’in önceki çalışması Melekler Şehri sinema seyircisinin büyük beğenisiyle karşılaşmıştı. Genç bir adam nişanlısının beklenmeyen ölümünden sonra bunalıma girer. Joe Nast Diane’in kaza kurşunuyla ölümünü kabullenemez ve nişanlısının ailesiyle beraber yaşamaya başlar. Joe yaşama karşı bağımlılığını kaybetmiş, hiçbir şeyle ilgilenmez olmuştur.

Joe nişanlısı Diane’in ailesine karşı kendisini sorumlu hissetmektedir. Bu nedenle hayatına onlarla beraber devam etmeye karar verir. Böylece onları teselli etmeyi ve kızlarının acısını unutturmayı ummaktadır. Ancak bu durum Joe’nun ve anne ile babanın acısını hafifletmek bir yana onları sürekli bir yas haline sürükler. Bu yas havasının dağılması için Joe’nun başka biriyle de birlikte olabileceğini kabullenmesi gerekmektedir. Acaba Joe bu zor dönemeci aşabilecek midir?

Yönetmen: Brad Silberling
Oyuncular: Dustin Hoffman, Susan Sarandon, Jake Gyllenhaal, Holly Hunter, Ellen Pompeo, Richard T. Jones
Senaryo: Brad Silberling
Görüntü Yönetmeni: Phedon Papamichael
Prodüksiyon Tasarımı: Missy Stewart
Sanat Yönetmeni: Mark Worthington
Makyaj: Brenda McNally
Set Dekorasyonu: Katherine Lucas
Müzik: Mark Isham
Yapım Stüdyosu: Touchstone Pictures
Türkiye Dağıtımı: A & P Filmcilik
Gösterim Tarihi: 17 Ocak 2003

(sinema)

Tags : , , , , , ,
Önceki yazıyı okuyun:
Romantik Komedi: Ateşli Piliç – The Hot Chick

Ünlü komedyen Rob Schneider pekçok değişik karakterle karşımıza çıktı. Onu Deuce Bigalow: Male Gigolo'da bir jigolo olarak izledik, Animal'da ise...

Kapat