Asmalı Konak: Hayat Tüm Türkiye’de Gösterime Girdi

Asmalı Konak: Hayat

Asmalı Konak: Hayat, bir devam filmi ve Asmalı Konak öyküsünün finali niteliğinde. Önceki filmde Bahar kanser tedavisi için Amerika’ya gitmişti. Bu bölüm bu aşamadan sonra olanları anlatıyor. Film gerek bütçesi gerekse yapım kalitesiyle bir Hollywood prodüksiyonunu aratmıyor. Asmalı Konak dizisinin yapımcısı olan Abdullah Oğuz Asmalı Konak: Hayat’ın yönetmenliğini üstlendi.

Film Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tam 400 sinema salonunda aynı anda gösterime girdi. Bu salonlar sadece büyük şehirlerde değil, tüm ülke çapında seçildi. Film aynı zamanda Türklerin yoğun olarak yaşadığı pek çok Avrupa ülkesinde de gösterilmeye başlandı. Dağtımcı şirket Warner Bros oldu. Film 450 fragmanla tanıtılıyor.

Dizi çok tutulduğu için belirli bir sorumluluk üstlendiklerini anlatan Abdullah Oğuz, sinema filminin izleyiciyi hayal kırıklığına uğratmaması için çok çalıştıklarını söylüyor. Filmin çekimleri başlamadan önce teknik altyapıyı hazırlamak için 180 kişiden oluşan dev bir kadro görev yaptı.

Dizinin ilk bölümü ABD – New York’da başlamıştı, final oluşturan filmin büyük bir kısmı da gene New York’da çekildi. Ekip iki ayı aşan çekim süresinin bir buçuk ayını New York’da geçirdi. 67 kişiden oluşan oyuncu kadrosunun 28’i Amerikalı profesyonel oyunculardan oluşuyor. Filmde New York’un 71 ayrı mekanının görüntülerini izleyeceğiz. Çekim mekanları arasında Man Ray Restaurant, Sky Loft, Central Park, Elizabeth Hospital ve Atlantic Beach gibi bilinen New York alanları var. Filmin afişinde Oscar ödüllü ve Hollywood’a iş yapan Emrah Yücel’in tasarımı kullanıldı.

Asmalı Konak: Hayat

Yönetmen: Abdullah Oğuz
Oyuncular: Nurgül Yeşilçay, Özcan Deniz, Selda Alkor, Selda Özer, Ege Aydan, İpek Tuzcuoğlu, Eylem Yıldız, Efsun Alper
Senaryo: Meral Okay, Abdullah Oğuz, Mahinur Ergun
Görüntü Yönetmeni: Ken Kelsch
Kurgu: Erol Adilce
Sanat Yönetimi: Murat Güney, Aslı Tümen
Yapım Sorumlusu: Esra Songün
Makyaj: Müge Duran Acuner
Müzik: Orhan Osman, Murat Hasarı, Mercan Dede
Yapımcı Şirket: ANS Prodüksiyon
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim tarihi: 17 Ekim 2003

(web sinema)

Tags : , , , , , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Asmalı Konak: Hayat Tüm Türkiye’de Gösterime Girdi”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Terapist ve Hastası: Asabiyim – Anger Management

Dünyanın en sakin insanını bir terapist çileden çıkarabilir mi? Asabiyim işte bunun hikayesi. Tanıdığınız en sakin insanı düşünün ve onu...

Kapat