Eski Moda Romantik Komedi: Aşka Veda – Down With Love

Aşka Veda - Down With Love

Aşka Veda – Down With Love retro tarzında çekilmiş bir romantik komedi filmi olarak beyazperdeye geliyor. Konusu 1960’larda geçen filmin çekiminde özel olarak eski çekim teknikleri ve anlayışı kullanıldı. Aşka Veda’nın başrollerini Renée Zellweger ve Ewan McGregor paylaşıyorlar. Zellweger Oscar adayı olan Chicago filminde oynamıştı. McGregor ise Moulin Rouge filmindeki oyunculuğu ile hafızalara kazındı. Bir dönemlerin ünlü anlayışı olan klasik Rock Hudson-Doris Day komedileri tarzında çekilen filmde aşka karşı olduğunu söyleyen bir kadın ve aşkı önemsemediğini düşünen bir erkeğin öyküsü anlatılıyor.

Film 1960’lı yılların tüm sinema anlayışını ve ve özelliklerini 2000′li yıllara taşıyor. Zellweger filmde New York’lu başarılı bir yazar olan Barbara Novak olarak karşımıza çıkıyor. McGregor ise bu başarıdan hiç hoşlanmayan gazete yazarı Catcher “Catch” Block’ı canlandırıyor. Barbara Novak özgür kadın hareketini destekleyen aşka hayır ama sekse ve kadınların kariyer yapmasına evet diyen başarılı bir kadın yazardır. Satış rekorları kıran feminist bir kitabın yazarı da olan Barbara, karşısına çıkan ve kadınlar için yaratılmış olduğunu düşünen Catcher “Catch” Block’a nasıl tepki gösterecektir?

Yönetmen: Peyton Reed
Oyuncular: Ewan McGregor, Renee Zellweger, David Hyde Pierce, Sarah Paulson, Tony Randall, Ivana Milicevic
Senaryo: Eve Ahlert, Dennis Drake
Görüntü Yönetmeni: Jeff Cronenweth
Prodüksiyon Tasarımı: Andrew Laws
Sanat Yönetmeni: Martin Whist
Makyaj: Gary J. Perticone
Set Dekorasyonu: Don Diers
Müzik: Marc Shaiman
Yapım Stüdyosu: Fox / Regency Pictures
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 26 Eylül 2003

(sinema)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Eski Moda Romantik Komedi: Aşka Veda – Down With Love”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
İşyerinde Aşk: Aşka İki Hafta – Two Weeks Notice

Mark Lawrence'ın yeni romantik komedi filmi Aşka İki Hafta izleyiciyle buluşuyor. Lawrence'ı daha önceki çalışması Güzel Dedektif’den hatırlıyoruz. Fimin başrollerinde...

Kapat