Terapist ve Hastası: Asabiyim – Anger Management

Asabiyim - Anger Management

Dünyanın en sakin insanını bir terapist çileden çıkarabilir mi? Asabiyim işte bunun hikayesi. Tanıdığınız en sakin insanı düşünün ve onu bir terapistle birlikte hayal edin. Yumuşak huylu biri olan Dave Buznik bir uçak yolculuğu sırasında bir tartışmaya katılır. Mahkemeye sevkedilen Dave için öfke kontrolü terapisine katılması kararı verilir. Birçok sinirli ve patlamaya hazır insan arasına katılan Dave Buznik’in karşısına orada asıl sinirlerini bozacak kişi çıkacaktır: Terapist Buddy Rydell.

Buddy’nin terapi yöntemleri Dave’in sinirlerini iyice yıpratır. Dave Buznik bu sinirle bir taşkınlık daha yapınca mahkeme bu kez terapist Buddy Rydell’ın Dave’in evine yerleşmesine ve terapiyi yakından sürdürmesine karar verir. Buddy bu sakin adamı daha da çıdırtmak için onun evine yerleşir. Buddy şok etkisi yaratan yöntemlerini sürdürür ve Dave’in kız arkadaşı hakkında açık saçık yorumlar yapmaya başlar. Dave geçmişi ve bugünüyle yüzleşmeye başlamıştır. Acaba terapistin sıradışı yöntemleri işe yaramaya başlamış mıdır?

Adam Sandler ve Jack Nicholson’ın başrolleri paylaştığı komedi filmi Asabiyim’de oynayan diğer oyuncular arasında Marisa Tomei, Luis Guzmán, Allen Covert, Lynne Thigpen, Kurt Fuller, Jonathan Loughran, Krista Allen, January Jones, Woody Harrelson ve John Turturro yer alıyor. Filmin yönetmeni ise Peter Seagal.

Yönetmen: Peter Segal
Oyuncular: Adam Sandler, Jack Nicholson, Marisa Tomei, Luis Guzman, Harry Dean Stanton, Michelle Rodriguez, Woody Harrelson, John Turturro
Senaryo: David Dorfman
Görüntü Yönetmeni: Donald McAlpine
Prodüksiyon Tasarımı: Alan Au
Sanat Yönetmeni: Jeffrey D. McDonald, Domenic Silvestri
Kostüm: Roger Mussenden, Ellen Lutter
Makyaj: Kimberly Felix, Michael Germain
Set Dekorasyonu: Debra Schutt
Müzik: Teddy Castellucci
Yapım Stüdyosu: Revolution Studios
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 20 Haziran 2003

(web sinema)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Terapist ve Hastası: Asabiyim – Anger Management”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Bol Ödüllü Bir Film: Arjantin Hikayeleri – Historias Minimas

Arjantin'de en iyi film, yönetmen, senaryo, yapım, ses, müzik ve oyuncu ödüllerini toplayan Arjantin Hikayeleri Türkiye'de gösterime girdi. Film Buenos...

Kapat