Bol Ödüllü Bir Film: Arjantin Hikayeleri – Historias Minimas

Arjantin Hikayeleri - Historias Minimas

Arjantin’de en iyi film, yönetmen, senaryo, yapım, ses, müzik ve oyuncu ödüllerini toplayan Arjantin Hikayeleri Türkiye’de gösterime girdi. Film Buenos Aires’in kilometrelerce uzağında geçiyor ve güney Patagonya’ya yolculuk yapan üç kişinin kendilerine özgü öykülerini anlatıyor. Karakterlerden biri olan 80 yaşındaki Don Justo kayıp köpeğini aramak için yollara düşmüştür. Köpeğini bulmak için oğlu ve geliniyle bir arada yaşadığı evden kaçmıştır. Yolculuk sırasında yaşananlar yaşlı adamın bu yolculuğu ölmeden önce vicdanını rahatlamak için yaptığını anlatır.

Filmin bir başka karakteri olan Roberto, kendi arabasıyla şehirden şehire dolaşarak satış yapan bir seyyar satıcıdır. Müşterisi olan bir dul kadını sevmektedir ve onun oğlunun doğum günü için bir pasta götürmektedir. Roberto’nun asıl amacı kadını sürpriz yaparak etkilemek ve evlenme teklif etmektir. Yalnız tek bir sorun vardır: Roberto çocuğun erkek mi kız mı olduğunu bilmemektedir. Başlangıçta bir futbol topu şekline olan pastayı yolculuk boyunca değiştirir.

Filmin üçüncü karakteri olan Maria Flores yoksul bir kadındır ve bebeğiyle birlikte yolculuk etmektedir. Maria bir televizyon kanalından mikser kazanmıştır ama onu nasıl kullanacağını bilmemektedir. Aynı yöne yolculuk eden üç yolcu kendi düşleri ve hayalleriyle başbaşa yolculuklarını sürdürürken Patagonya’nın ıssızlığı onları nasıl bir kaderde birleştirecektir?

Yönetmen: Carlos Sorin
Oyuncular: Javier Lombardo, Antonio Benedicti, Javiera Bravo, Julia Solomonoff, Mariela Díaz, María Rosa Cianferoni
Senaryo: Pablo Solarz
Görüntü Yönetmeni: Hugo Colace
Kurgu: Mohamed Rajid
Sanat Yönetmeni: Margarita Jusid
Kostüm: Ruth Fischerman
Set Dekorasyonu: Adriana Maestri
Müzik: Nicolas Sorin
Yapımcı Şirketler: Nirvana Films, Wanda Vision
Türkiye Dağıtımı: Barbar Film
Gösterim tarihi: 21 Kasım 2003

(sinema)

Tags : , , , , , , , , ,

0 thoughts on “Bol Ödüllü Bir Film: Arjantin Hikayeleri – Historias Minimas”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Mafya Komedisi: Anlatamadım mı? – Analyze That

Mafya babası Paul Vitti ve doktoru Sobel yeniden beyazperdede. Mafya komedisi Anlatamadım mı? ünlü oyuncular Robert De Niro ve Billy...

Kapat