Mafya Komedisi: Anlatamadım mı? – Analyze That

Mafya babası Paul Vitti ve doktoru Sobel yeniden beyazperdede. Mafya komedisi Anlatamadım mı? ünlü oyuncular Robert De Niro ve Billy Crystal’ı aynı filmde buluşturuyor. Paul Vitti hapistedir ama cezası bitmek üzeredir. Vitti’nin hücresindeki garip hareketleri kendisini izleyen FBI ajanlarını şaşırtır. Büyük mafya babası hücresinde dönüp durmakta ve Batı Yakası Hikayesi filminin şarkılarını söylemektedir. 1999 yılında çekilen ilk film Analyze This-Anlat Bakalım büyük bir gişe hasılatı yakalamıştı. Anlatamadım mı? – Analyze That ilk filmin devamı niteliğinde. Filmin yapımcıları ilk filmin başarısına rağmen ticari amaçla hemen ikincisini çekmek istemediler. Filmin yapımcılarından Weinstein söylenecek yeni şeyleri olduğu için bu filmi çektiklerini söylüyor. Yani yeni film öncekinin sıradan bir tekrarı değil.

İki başarılı başrol oyuncusu da iinci filmin çekilmesine taraftardılar. İlk film yorumculardan çok iyi not almıştı ve herkes artık yeni bölümün çekilme zamanının geldiğini düşünüyordu. Vitti acaba neden bunalımda ve hapishanede garip hareketler yapıyor? Acaba bu hapisten çıkmak için bir numara mı? FBI ajanları da Vitti’yi inceleyen psikologlar da bu sorunun cevabını merak ediyor.

Yönetmen: Harold Ramis
Oyuncular: Robert De Niro, Billy Crystal, Lisa Kudrow, Joe Viterelli, Cathy Moriarty
Senaryo: Kenneth Lonergan / Peter Tolan
Görüntü Yönetmeni: Ellen Kuras
Prodüksiyon Tasarımı: Adam Scher
Kostüm: Aude Bronson-Howard
Makyaj: Peter Montagna, Kyra Panchenko
Set Dekorasyonu: Beth A. Rubino
Müzik: David Holmes
Yapım Stüdyosu: Warner Bros. Pictures
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 10 Ocak 2003

(webci sinema)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Mafya Komedisi: Anlatamadım mı? – Analyze That”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
2. Dünya Savaşı’ndaki Suskunluğun Öyküsü: Amin – Amen

2. Dünya Savaşı'nda yaşanan katliamlar ve dünyanın sessiz kalışı politik duruşu ve işlediği konularla tanınan usta yönetmen Costa Gavras tarafından...

Kapat