Bir Nikah Hikayesi: Amerikan Pastası: Düğün – American Wedding

Amerikan Pastası: Düğün - American Wedding

Evliliğe hazırlanan Jim ve Michelle için artık beraber okudukları East Great Falls Lisesi anılarda kalmak üzeredir. Tüm arkadaşları, aile bireyleri ve yakınları iki gencin mutlu bir evlilik yapmasını dilemekte ve onlara yardımcı olmak için çabalamaktadır. Michelle nikah törenine çok önem vermektedir. Kusursuz bir nikah yaşamak isteyen Michelle’in bu düşünü gerçekleştirmek herkes elinden geleni yapsa bile kolay olmayacaktır. Nikah öncesi yaşanan olaylarda bir ara nikahın suya düşme ihtimali bile belirir. Michelle’in kızkardeşi Cadence aniden çıkagelir. Ablasının nikahında nedimeliğini yapmak istemektedir. Stifler ve Finch daha ilk günde Cadence’den fazlasıyla etkilenirler. Bu güzel kızı kapmak için aralarında çekişme başlar. Stifler olmayan karizmasını devreye sokar.

Jim’in hazırlıklar sırasında iyice gerilen sinirleri bir de Stifler’in ortaya çıkmasıyla iyice bozulur. Stifler ve Finch’in çekişmeleri tüm nikah hazırlıkları süresince devam eder ve Jim’i çıldırtır. Olaylar bununla bitmez, Michelle’e en iyi gelinliği almak için yola çıkan Kevin, Jim ve Finch kendilerini çılgın bir bekarlar partisinde bulurlar. Bu arada nikah pastasının içinden kıl çıkmıştır, kiliseye gelen tüm çiçekler ise solgundur.

Yönetmen: Jesse Dylan
Oyuncular: Jason Biggs, Alyson Hannigan, Thomas Ian Nicholas, Seann William Scott, January Jones
Senaryo: Adam Hertz
Görüntü Yönetmeni: Lloyd Ahern
Prodüksiyon Tasarımı: Clayton Hartley
Sanat Yönetmeni: Gregory A. Weimerskirch
Kostüm: Pamela Withers
Set Dekorasyonu: Brana Rosenfeld
Müzik: Christophe Beck
Yapım Stüdyosu: Universal Pictures
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim Tarihi: 3 Ekim 2003

(webci sinema)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Bir Nikah Hikayesi: Amerikan Pastası: Düğün – American Wedding”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Tanrı’yla Karşılaşan Adam: Aman Tanrım! – Bruce Almighty

Türkiye'de de gösterime giren Bruce Almighty – Aman Tanrım! ilk haftasında gişe rekoru kırdı. İlk üç günde 160 binden fazla...

Kapat