Tanrı’yla Karşılaşan Adam: Aman Tanrım! – Bruce Almighty

Aman Tanrım! - Bruce Almighty

Türkiye’de de gösterime giren Bruce Almighty – Aman Tanrım! ilk haftasında gişe rekoru kırdı. İlk üç günde 160 binden fazla insanın seyrettiği film ülkemizde 105 salonda gösterime girdi. Filmin hasılatı 1 trilyon TL’yi geçti. Filmin başrolünde Jim Carrey’i izliyoruz.

Genç bir yayıncı olan Bruce Nolan arzuladığı başarıyı bir türlü yakalayamamaktadır. Tanrısal güçlere sahip olmayı eğlenceli bir şey sanan genç adam zamanla bunun nasıl bir sorumluluk gerektiğini anlayacaktır. Sorumluluklar, çalışmanın gerekliliği ve hak edilmeyen başarıların tatsızlığını anlatan romatik komedi filmi Aman Tanrım’ Türk izleyicisinden büyük ilgi gördü.

New York’ta bir televizyon kanalında program yapan Bruce Nolan şanssızlığından yakınmakta ve başına gelen her şeyden Tanrı’yı sorumlu tutmaktadır. Emekli olmak üzere olan bir haber programcısını kıskanan Bruce onun yerine geçmeyi arzulamaktadır. Bruce’un kız arkadaşı Grace ise hayatından memnun, şükretmeyi bilen ve yardımsever bir genç kızdır.

Bruce başarısızlıkları sonucu çalıştığı kanaldan kovulur. Bir de bunun üstüne gangsterlerin saldırısına uğrar. Genç yayıncı karşılaştığı her zorlukta Tanrı’yı suçlamayı sürdürür. Tanrı ona başarılı olması için pek çok işaret göndermiş ama o bunları fark edememiştir. En sonunda Tanrı onun karşısına çıkacak ve bir süreliğine kendi görevini ona devretmeyi teklif edecektir. Başlangıçta bu iş Bruce!a eğlenceli gelse de Tanrı’nın işinin ne kadar zor olduğunu kısa sürede anlar.

Aman Tanrım! - Bruce Almighty

Yönetmen: Tom Shadyac
Oyuncular: Jim Carrey, Jennifer Aniston, Morgan Freeman, Catherine Bell, Lisa Ann Walter, Philip Baker Hall, Steven Carell
Senaryo: Steve Oedekerk, Jim Carrey, Tom Shadyac
Görüntü Yönetmeni: Dean Semler
Prodüksiyon Tasarımı: Linda DeScenna
Kurgu: Scott Hill
Sanat Yönetmeni: James Nedza
Kostüm: Judy L. Ruskin
Set Dekorasyonu: Ric McElvin
Müzik: John Debney
Yapım Stüdyosu: Universal Pictures
Türkiye Dağıtımı: UIP Filmcilik
Gösterim tarihi: 5 Eylül 2003

(hollywood komedi filmleri)

Tags : , , , , , , ,

0 thoughts on “Tanrı’yla Karşılaşan Adam: Aman Tanrım! – Bruce Almighty”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Diş Doktoru Komedisi: Aman Doktor

Orijinal adı Novocaine olan film David Atkins'in yönetmenlik yaptığı ilk film. Atkins'i daha önce Arizona Dream gibi filmlerden senarist olarak...

Kapat