Diş Doktoru Komedisi: Aman Doktor

Orijinal adı Novocaine olan film David Atkins’in yönetmenlik yaptığı ilk film. Atkins’i daha önce Arizona Dream gibi filmlerden senarist olarak tanıyoruz. Film dört dörtlük sorunsuz bir yaşantının bir anda nasıl tam tersine dönebileceğini anlatıyor. Mizahi bir anlatımla çekilen Aman Doktor’da diş hekimi Frank Sangster bir hastası yüzünden kendisini bir anda seks, uyuşturucu ve cinayet batağının içinde buluyor. Zengin ve yakışıklı diş hekimini Steve Martin canlandırıyor. Aman Doktor’un diğer oyuncuları arasında Laura Dern, Helena Bonham-Carter ve Scott Caan var.

Dr. Frank Sangster‘in (Steve Martin) mesleğinde başarılı bir diş doktorudur ve hayatından son derece memnundur. Güzel bir evi ve iyi bir geliri vardır. Tüm hayatı yeni hastası Susan Ivey’in onun dişçi koltuğuna oturmasıyla birlikte karmakarışık olur. Baştan çıkarıcı Susan yakışıklı doktorun tüm hayatını altüst edecektir. Ondan istediği ağrı kesici hapları tüm olayların başlangıcı olur. Muayenehanesindeki ağrı kesici haplar ortadan kaybolmaya başlar. Frank kısa süre içinde kendisini bir uyuşturucu çetesinin içinde bulacaktır. Aman Doktor sıradan ve yasalara saygılı insanların suç işlemek için nasıl kolaylıkla kullanılabileceğini mizahi dille anlatan bir komedi.

Yönetmen: David Atkins
Oyuncular: Steve Martin, Helena Bonham Carter, Laura Dern, Elias Koteas, Scott Caan
Senaryo: David Atkins
Görüntü Yönetmeni: Vilko Filac
Prodüksiyon Tasarımı: Sharon Seymour
Sanat Yönetmeni: Craig Jackson
Kostüm: Denise Wingate
Makyaj: Frank Griffin
Set Dekorasyonu: Amelia Hochberg
Müzik: Danny Elfman
Yapım Şirketi: Artisan Entertainment
Türkiye Dağıtımı: Özen Film
Gösterim Tarihi: 18 Nisan 2003

(sinema)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Diş Doktoru Komedisi: Aman Doktor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Glasgow’da Arka Sokakların Öyküsü: Afilli Delikanlı – Sweet Sixteen

Afilli Delikanlı İskoçya'nın en büyük şehri olan Glasgow'un sokaklarında hayat mücadelesi veren bir genç olan Liam'ın öyküsünü konu alıyor. Liam...

Kapat