Eddie Murphy Komedisi: Afacanlar Yuvada – Daddy Day Care

Afacanlar Yuvada - Daddy Day Care

Tipik bir Eddie Murphy komedisi olan Afacanlar Yuvada’nın yönetmenliğini Steve Carr yapıyor. Carr daha önce Dr. Dolittle 2 filmine imza atmıştı. Eddie Murphy’nin yanısıra filmde rol alan oyuncular arasında Jeff Garlin, Steve Zahn, Regina King ve Anjelica Huston yer alıyor. Bir aile komedisi olan Daddy Day Care / Afacanlar Yuvada işsiz kaldıktan sonra çocuklarına bakmak zorunda kalan ve sonra bunu bir iş haline getiren iki erkeğin öyküsünü konu alıyor.

Charlie ve Phil işten atıldıktan sonra çocuklarını okudukları pahalı kolejden alır. Bu arada harıl harıl iş aramaktadırlar. Charlie karısının işte olduğu saatlerde 4 yaşındaki çocuğuna bakmaktadır. Tüm bu olaylar Charlie’nin aklına parlak bir fikir getirir: Bir Babalar Yuvası kurmak ve burada on çocuğa bakmak. Başlangıçta çok zor olan bu iş zamanla rayına oturur. Başarılı arttıkça yuvaya katılan çocuk sayısı artar. İkili yuvaya üçüncü bir çocuk bakıcısı olarak Marvin’i alırlar. Üç adam çocuklara oynamayı, paylaşmayı, iletişimi ve eğlenmeyi öğretirken bir yandan da babalık duygusunun tadına varırlar. Babalar Yuvası’nın işleri arttıkça müşterilerini çektikleri Chapman okulunun yöneticileri rahatsız olurlar. İki okul arasında çekişme başlar.

Yönetmen: Steve Carr
Oyuncular: Eddie Murphy, Jeff Garlin, Steve Zahn, Regina King, Lisa Edelstein, Lacey Chabert, Leila Arcieri
Senaryo: Geoff Rodkey
Görüntü Yönetmeni: Steven B. Poster
Prodüksiyon Tasarımı: Garreth Stover
Sanat Yönetmeni: Chris Cornwell
Kurgu: Christopher Greenbury
Kostüm: Ruth E. Carter
Set Dekorasyonu: Maggie Martin, Chris L. Spellman
Müzik: David Newman
Yapım Stüdyosu: Revolution Studios
Türkiye Dağıtımı: Warner Bros. Türkiye
Gösterim Tarihi: 8 Ağustos 2003

(webci sinema)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Eddie Murphy Komedisi: Afacanlar Yuvada – Daddy Day Care”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Uyumsuz Çocukların Hikayesi: Afacanlar İşbaşında – Thunderpants

1960'lı yıllarda geçen Afacanlar İşbaşında devamlı sorun çıkartan iki afacan arkadaşın hikayesini konu alıyor. Fantastik komedi tarzında çekilen filmin yönetmenliğini...

Kapat