Uyumsuz Çocukların Hikayesi: Afacanlar İşbaşında – Thunderpants

Afacanlar İşbaşında - Thunderpants

1960’lı yıllarda geçen Afacanlar İşbaşında devamlı sorun çıkartan iki afacan arkadaşın hikayesini konu alıyor. Fantastik komedi tarzında çekilen filmin yönetmenliğini Peter Hewitt üstlenmiş. Filmde Alan A. Allen rolünde Rupert Grint oynuyor. Grint’i Harry Potter filmindeki Ron Weasley rolünden hatırlıyoruz. Patrick Smash rolünde Bruce Cook’ı izleyeceğiz.

Patrick Smash ne arkadaşlarıyla ne de büyükleriyle geçinemeyen 10 yaşında uyumsuz bir çocuktur. Patrick’in çift midesi vardır ve bu nedenle ciddi bir gaz problemi yaşamaktadır. Patrick bir gün tüm hayatını değiştirecek olan Alan A. Allen ile tanışır. Alan da çevresiyle uyumsuz bir çocuktur, tek ideali ise bilim adamı olmaktır.

Alan’ın yaşadığı bir rahatsızlık koku duyusunu kaybetmesine neden olmuştur. Bu nedenle Patrick’in herkesi rahatsız eden gaz probleminden hiç rahatsızlık duymaz. Bilim adamı olma yolundaki çalışmalarına Patrick’in çıkardığı gazları enerjiye çevirme projesiyle devam eder. İki kafadar uçan bir makine yapmaya karar verirler. Alan’ın çalışmaları NASA’nın dikkatini çeker. Patrick ise, çıkardığı sesler sayesinde opera sanatçısı Sir John Osgood tarafından keşfedilir.

Yönetmen: Pete Hewitt
Oyuncular: Simon Callow, Stephen Fry, Celia Imrie, Paul Giamatti, Ned Beatty
Senaryo: Peter Hewitt, Phil Hughes
Görüntü Yönetmeni: Andy Collins
Prodüksiyon Tasarımı: Chris Roope
Sanat Yönetmeni: Tim Stevenson, Martin Asbury, Mario Bueno
Kostüm: Ann Maskrey
Makyaj: Carlene Gearing, Carlene Gearing, Eva Marieges Moore
Müzik: Rupert Gregson-Williams
Yapım Stüdyosu: Pathe Pictures
Türkiye Dağıtımı: New Films
Gösterim tarihi: 31 Ocak 2003

(sinema)

Tags : , , , , , ,

0 thoughts on “Uyumsuz Çocukların Hikayesi: Afacanlar İşbaşında – Thunderpants”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Berlin Duvarı Yıkılmadan Önceki Almanya’da Bir Amerikan Üssü: Acemi Askerler – Buffalo Soldiers

1989 yılında geçen film Berlin Duvarının yıkılışı günlerindeki Batı Almanya'da bir askeri üsde yaşananları anlatıyor. Uzman Ray Elwood, Batı Berlin'deki...

Kapat